„Odehrál asi svoje nejlepší zápasy, konečně se to v něm zlomilo,“ uvedl manažer blanenského klubu Pavel Voráč. Po jedné výhře si připsaly v první lize ženy i béčko mužů v divizi.

Áčko ČKD hrálo ve třetí lize dvakrát doma. V sobotu přijel velice těžký soupeř, druhé Čechovice. Jenže domácí hráči předvedli skvělé výkony a po celý zápas drželi náskok. Kromě největší jistoty Luboše Dudíka, který uhrál tři a půl bodu, zazářil patnáctiletý talent blanenského klubu David Kvíčala. V dramatických bitvách měl štěstí a prokázal obrovskou chuť zvítězit. Vyhrál všechny tři zápasy, mnohem zkušenější soupeři si s ním nevěděli rady. „Dá se říct, že jeho výkony nakoply celý tým, musím ho pochválit,“ dodal otec mladého hráče a zároveň předseda klubu Josef Kvíčala.

Podobně si Blanenští poradili i v neděli s OP Prostějov. Základní kámen mužstva Dudík držel pevně, uhrál čtyři a půl bodu. David Kvíčala ze tří zápasů prohrál jeden. „A to bylo až v pátém setu, přestože ještě před koncem vedl,“ upozornil Voráč na výkon nejmladšího člena týmu. Blansko nakonec porazilo Prostějov 10:6. „Konečně se zúročila dřina v tréninku a David předvedl sebevědomý výkon, ukázal, že na to má i psychicky nejenom herně,“ chválil Kvíčalu, který dokázal otočit i nepříznivé konce zápasů,“ Voráč. Blansko je po víkendu třetí a zatím míří do play-off. „Uvidíme, kolik času bude na tréninky, na tom to bude záležet, jestli se dostaneme do play-off. Bohužel hráči nejsou profesionálové a práce má přednost,“ zamyslel se Josef Kvíčala.

Jednu výhru si připsaly ženy ČKD v první lize. První zápas ve Voděradech ale prohrály. „Na tohoto soupeře se jim tradičně nedaří. Jediné dva body uhrála Marie Jirůšková, ženy neuspěly ani ve čtyřhře. Možná se nechaly ovlivnit i nepříjemnou atmosférou, o kterou se starali domácí diváci,“ dodal k prohře Pavel Voráč.

Chuť si blanenské hráčky spravily v utkání s béčkem extraligového Dobrého. Výsledek byl stejný jako ve Voděradech, tentokrát však ve prospěch Blanska. Ženy jsou v tabulce druhé s jednobodovou ztrátou na první Havířov.

Muži B ČKD v pátek doma povinně vyhráli s posledními Moravskými Prusy, v sobotu ale narazili v herně Průkopníku Brno. „Vedli jsme 7:4, ale nakonec jsme prohráli,“ podotkl k tomu Voráč, který je zároveň hráčem B týmu. Ten tentokrát svůj tým příliš nepodržel a z obou zápasů uhrál pouze bod a půl. Blansko B je v tabulce divize sedmé.

3. liga muži

ČKD Blansko A – Sokol Čechovice A 10:5

Dudík 3,5, Kvíčala 3, Mikula 2, Přikryl 1,5

ČKD Blansko A- OP Prostějov A 10:6

Dudík 4,5, Kvíčala 2, Mikula 2, Přikryl 1,5

1. liga ženy

SKV Voděrady A – ČKD Blansko A 8:2

Jirůšková 3,5, Ševčíková 3,5, Smejkalová 1

SK Dobré B – ČKD Blansko A 2:8

Jirůšková 2

divize muži

TJ Průkopník Brno A – ČKD Blansko B 10:7

Čák 3,5, Chajda 1,5, Suchý 1, Voráč 1

ČKD Blansko B – Moravské Prusy A 10:7

Přikryl 4,5, Čák 2,5, Konečný 2,5, Voráč 0,5