Ten zůstává stejně jako dosavadní předseda Zdeněk Dolníček ve vedení sdružení i po volební valné hromadě, která předcházela slavnostnímu večeru. „Ve výkonném výboru je patnáct lidí z toho asi polovina nových. Začátkem ledna členové výboru obsadí jednotlivé funkce," potvrzuje Burýšek.

Současný výbor má za sebou hektický rok, ve kterém se hráči z Blanenska ukázali i v reprezentaci malé kopané, na podzim také odstartovala celostátní Liga malého fotbalu. V ní je Blansko po polovině zápasů zatím na skvělém třetím místě.

1. Italcars lize tento rok dominoval tým LPP Lhota u Lysic, který nedokázal nikdo porazit. Z dvaadvaceti zápasů jich dvacet vyhrál a dvakrát remizoval. Před boskovickým Sadrosem vyhrál soutěž o čtrnáct bodů a zaslouženě převzal trofej pro nejlepší mužstvo malé kopané okresu Blansko za rok 2015. Druhá liga byla vyrovnanější, postup si vykopala Torpéda Vážany, která zvítězila o čtyři body před FC Světlá. Ocenění převzaly i další týmy ve všech soutěžích včetně veteránské a ženské ligy.

V individuálních cenách vyhrál mezi rozhodčími se 72 procenty hlasů Jiří Stria. „Nečekal jsem to a jsem za ocenění rád, je to povzbuzení do další práce," uvedl nejlepší sudí v malé kopané.

A jak si v praxi počíná při časté kritice, které nejsou ušetření rozhodčí v žádné soutěži? „Když je to něco ostřejšího, řeší to pravidla, ale já kritiku respektuji, taky jsem hrával a vím, jaké to je z té druhé strany. Podle mě to k fotbalu patří," říká velkoryse Stria.

Nejlepší střelci byli známi po uzavření soutěží, mezi ženami to byla Ida Horňová z Vísek, ve veteránech Jiří Pospíšil z Vranové, ve společném hodnocení dalších soutěží dominoval Ondřej Paděra s 68 brankami za sezonu. A hráč Sadrosu Boskovice se stal také nejlepším hráčem celkově.

Do finálové trojice se dostal zaslouženě s dalšími dvěma reprezentanty Janem Koudelkou a Zdeňkem Traxlem. „Nechci, aby to znělo jako fráze, ale opravdu jsem spíš čekal, že to bude Honza nebo Zdeněk. Každopádně mě ocenění těší, beru to jako odměnu za ten rok," komentoval úspěch Paděra, který ovládl statistiky všude, kde se objevil.

Byl nejlepším střelcem reprezentace na každém turnaji, nejvíc gólů dal v 1. Italcars lize za Sadros i v celostátní Lize malého fotbalu. Přesto zatím neuvažuje, že by se věnoval výhradně malé kopané. „V malé kopané jsem asi zažil větší úspěchy, ale velký fotbal mě živí," připomíná fotbalista, který naposledy hrál za třetiligovou Břeclav.

Paděra patří i k oporám výběru Blanska v celostátní lize, která vtrhla do sportovního světa ve velkém stylu. „Nečekal jsem, že bude mít takovou úroveň. Pomohly tomu televizní přenosy i to, že každá oblast nominuje nejlepší hráče. Jsem spokojený i s tím, že jsme zatím na třetím místě," dodal Paděra.

Večer zakončila taneční zábava. Teď je na programu zimní pauza a příprava nového ročníku malé kopané. Na jaře se fanoušci můžou těšit na další atraktivní souboje v okresních soutěžích i v celostátní lize, kde bude výběr Blanska bojovat o udržení medailových pozic.

GALAVEČER Malé kopané Blansko 2015

Vítězové soutěží

ZÁKLADNÍ SOUTĚŽ: M.K. LOUKA, 63 bodů

5. LIGA: FC PICCOLO ČERNÁ HORA, 45 b

4. LIGA: PENTACO BOSKOVICE, 62 bodů

3. LIGA: BC ČERVÁNKY RÁJEC, 40 bodů

2. LIGA: TORPÉDA VÁŽANY, 44 bodů

VETERÁNSKÁ LIGA: SENIOŘI ČERNÁ HORA, 31 bodů

ŽENSKÁ LIGA: VEVERAČKY LAŽÁNKY, 36 bodů

1. LIGA: LPP LHOTA U LYSIC, 62 bodů

OKRESNÍ POHÁR: SOKOL BK SADROS BOSKOVICE

Individuální ocenění

NEJLEPŠÍ ROZHODČÍ SEZONY: JIŘÍ STRIA – 72 % hlasů

NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ SEZONY: DAVID CHMELÍČEK – FC SAMPDORIA POŘÍČÍ – 43 % hlasů

NEJLEPŠÍ STŘELEC VETERÁNSKÉ LIGY: JIŘÍ POSPÍŠIL – OLD BOYS VRANOVÁ – 26 gólů

NEJLEPŠÍ STŘELKYNĚ ŽENSKÉ LIGY: IDA HORŇOVÁ – TJ SOKOL VÍSKY – 16 gólů

NEJLEPŠÍ STŘELEC: ONDŘEJ PADĚRA – SOKOL BK SADROS BCE – 68 gólů

VETERÁN ROKU: ZBYNĚK KOUPÝ – SENIOŘI ČERNÁ HORA – 40 % hlasů

FOTBALISTKA ROKU: NIKOLA ODEHNALOVÁ – FC FULGUR BÝKOVICE – 37 % hlasů

FOTBALISTA ROKU: ONDŘEJ PADĚRA – SOKOL BK SADROS BOSKOVICE – 51 % hlasů, ZDENĚK TRAXL – FC KVASAR ČERNÁ HORA – 28 % hlasů, JAN KOUDELKA – SK VIKTORIA SUCHÝ – 21 % hlasů