Začátek byl vyrovnaný. Domácí hráli v deváté minutě přesilovku, brankář Jirkův však zasahoval dobře. Na druhé straně musel zasahovat domácí brankář Jedlička při Beranově střele od modré. Od 12. minuty hráli přesilovku domácí za faul Tesaře, ale Blanenští dobře bránili. V 16. minutě chyboval domácí obránce Loužek a Mífek ujel, střílel však do gólmana.


Minutu před koncem první třetiny dostal blanenský útočník Hrůza trest za zbytečný faul do konce utkání, a oslabil tak rozjetý tým. Před jeho vyloučením se hrálo v obranné třetině domácího mužstva a Blansko bylo na ledě více vidět. „Ke konci první části jsme měli velký tlak, pět minut jsme nepustili soupeře ze třetiny,“ litoval Mífek nevyužitých šancí.


Na začátku druhé dvacetiminutovky využili domácí pětiminutovou přesilovku. Jirkův nestačil na Hečovu střelu z mezikruží. Ve 31. minutě domácí Martinka prudkou střelou od modré zvýšil na 2:0. Po tomto gólu hráči Blanska ožili, byli lepší v osobních soubojích, a do konce třetiny měli několik šancí, které však nezakončili.


Ve 38. minutě se Blansko konečně prosadilo. Přesnou přihrávku Tesaře poslal za záda domácího gólmana Odehnal. Ve 40. minutě mohlo Blansko srovnat. Po chybě domácího Loužka nedokázal zblízka překonat brankáře Petr Horáček.
Na začátku poslední třetiny ujel obráncům Šlapanský a z jeho přihrávky vyrovnal Látal na 2:2. V závěru normální hrací doby se Blanenští tlačili do vítězné akce, ale Jedlička své mužstvo podržel. V prodloužení už byli šťastnější domácí. Po dvou minutách ujel po chybě obrany Sršeň, jeho střelu Jirkův vyrazil, na dorážku však nestačil.


Blansko počtvrté prohrálo prodloužení. „Je to naše slabina. Tentokrát jsme měli smůlu, Jirkův se po střele srazil s obráncem a od něj se puk odrazil přímo před soupeře,“ dodal k poslednímu gólu Mífek.