Sportovně-kulturní akce proběhne pod záštitou starostky města Hany Nedomové a je určena nejen pro závodní běžce, ale i rekreační a dokonce i pro celé rodiny. V průběhu dne se uskuteční například běhy pro děti předškolního a školního věku, lidový běh na 800 metrů pro širokou veřejnost bez omezení věku, Zámecký běh na 2,5 km. Hlavní Běh za sedmizubým hřebenem odstartuje v 15.20 hodin a na aktéry čeká trasa dlouhá 12,5 kilometru. V rámci tohoto běhu poběží i účastníci štafetového běhu a týmového běhu.

V doprovodném programu se představí Cykloklub Svitávka – kolová, Aikido Boskovice, projekt Děti sportují s námi a několik hudebních skupin. Policie České republiky připravila workshop „Policistou na zkoušku“, v rámci kterého se poběží také běh na jeden kilometr. „A pokud někdo nemůže nebo nechce běžet, tak se může zúčastnit projektu Turisté jdou s námi. Projít lze standardní trať Boskovických běhů nebo dvě kratší bonusové stezky s programem: na židovský hřbitov nebo ke Třem rybníčkům,“ za pořádající spolek Sportuj s námi doplnil Jaroslav Parma.

Pořadatelé zároveň upozorňují, že z důvodu konání této akce dojde k určitému dopravnímu omezení. Masarykovo náměstí bude pro vozidla uzavřeno po celý den, ale uzavírky budou i v některých ulicích.