Do jedovnické sportovní haly přijelo k prestižnímu turnaji osmatřicet týmů. Začalo se už v pátek skupinou hráčů nad pětatřicet let. Té dominovali Old boys vyškovského Amoru, kteří vyhráli všech pět zápasů. Druhé skončilo Krásensko s jednou porážkou právě od Amoru. Oba dva týmy si tak vybojovaly postup do nedělních vyřazovacích bojů v hlavním turnaji.

Do nedělního osmifinále prošly ze skupin také Pozdní sběr, DRN Rudice, domácí Hastrmani, pořádající Kotvrdovice nebo Vítr z plachet tvořený hráči boskovických Čížovek. Krásensko dostalo jednoho z favoritů turnaje Amor Vyškov. „My jsme žádné velké ambice neměli, ale v pátek jsme skončili druzí a v osmifinále jsme dostali velice silného soupeře. To nás nabudilo," popisoval Pavel Vágner z krásenského týmu. Se spoluhráči Vyškov po tuhém boji vyřadil. „Zápas jsme takticky zvládli a díky jediné brance jsme vyhráli. Pro nás je to velký úspěch, my už totiž vůbec netrénujeme, scházíme se jenom na turnajích," radoval se Vágner.

Událostí čtvrtfinále byl vyhecovaný souboj Kotvrdovic s Hatrmany. Kotvrdovičtí nakonec vyhráli na penalty. Krásensko došlo přes čtvrtfinále, kde oplatilo porážku i staršímu týmu Amoru, až do semifinále. Tam mělo většinu zápasu proti Krakatitu výhodu přesilovky poté, co hráč soupeře viděl po faulu na Starého červenou kartu. Jenže Krásenští s výhodu nenaložili dobře, zbytečně chybovali a nechali utkání dojít a do pokutových kopů. V nich uspěl Krakatit a čekal na finálového soupeře.

„Trochu jsme z toho vypadli, nejsme už tolik sehraní. Takový je sport. Na to, kolik nám je, je semifinále úspěch," dodal k porážce Vágner.

Ve druhé semifinálové dvojici začali lépe Kotvrdovičtí, za které hrál i Michal Šenk, Tomáš Jarůšek nebo Michal Beneš. Proti elitním boskovickým hráčům v týmu Vítr z plachet proměnil právě Beneš chvilku po začátku penaltu. Po pěti minutách už to bylo 2:0. Tým kolem Preče, Koláře, Koudelky a gólmana Čecha sice ještě dvě branky dal, ale dvougólovu ztrátu už nedohnal a nakonec prohrál 2:4.

V penaltovém rozstřelu o třetí místo pak Vítr z plachet prohrál s Krásenskem.

Finálový zápas si pohlídal Krakatit. Šel do vedení a Kotvrdovičtí nedokázali otočit skóre. „Tam už se projevila únava, přece jen jsme jako pořádající mužstvo měli dost práce s organizací. Dostali jsme gól, nepovedlo se srovnat, pak druhý a soupeř už vedení udržel," uvedl k druhému místu svého týmu Válek.

Ten byl s turnajem spokojený. „Myslím, že se všechno povedlo. Určitě v tom chceme pokračovat i příště, obliba turnaje roste, hráči si tady už zvykli," uzavřel Válek.

Eagle Cup Jedovnice 2013: 4. ročník futsalového turnaje

Osmifinále

Krásensko – Amor Vyškov 1:0
Old Boys Amor – Drn Rudice 2:1 p
Bazinga Team – Kinder Team 1:0
Dorost Blansko – Krakatit 1:3
Kotvrdovice – Brněnskej Odpad 2:1
Rapotice – Hastrmani 1:2
Šakal Team – Lazor Vyškov 3:2 p
Pozdní Sběr – Vítr z Plachet 1:4

Čtvrtfinále      

Krásensko – Old Boys Amor 1:0
Bazinga Team – Krakatit 0:3
Kotvrdovice – Hastrmani 3:2 p
Šakal Team – Vítr z Plachet 1:5

Semifinále

Krásensko – Krakatit 0:1 p
Kotvrdovice – Vítr z Plachet 4:2
Penaltový rozstřel o 3. místo
Krásensko – Vítr z Plachet 4:3

Finále

Kotvrdovice – Krakatit 0:2