Ani v sobotních zápasech proti Eagles Praha, ani ve včerejších proti Arrows Ostrava nedokázali baseballisté blanenské Olympie zvítězit. Ke své jediné letošní výhře měli nejblíže ve včerejším prvním domácím utkání proti Ostravě. Až do poslední směny v něm vedli 5:3. Konec zápasu ale nezvládli a morálně cenné vítězství si nakonec nechali vzít. Teď se musí soustředit na baráž.„S konci zápasů máme problém celou sezónu. Stejně jako v zápase s Hrochy, i dnes jsme byli od vítězství jediný krok. Asi nám to prostě letos bohužel není souzené," řekl trenér blanenských baseballistů Pavel Procházka, který se v dramatickém utkání ujal role nadhazovače.

Blansko začalo výborně. Jakubu Veselkovi se podařil krásný odpal kolem lajny, který nedokázal zachytit na první metě hlídající Němec. Veselka tak umožnil svým dvěma spoluhráčům doběhnout pro první nedělní body. Hosté byli díky Procházkovi na pálce neškodní a Blanenští navíc ve třetí směně přidali další třidoběhy. Trenér Arrows na vývoj utkání reagoval střídáním nadhazovače a do hry poslal svoji posilu ze zámoří Gregoryho McCarthyho. Zkušený Američan zastavil útok rozjíždějící se Olympie a ke slovu se dostali Ostravští, kteří postupně snížili na 5:4. V dalších směnách se ale hrálo bez bodů a rozuzlení zápasu tak přišlo až v úplném závěru. Arrows začali na pálce a rychle srovnali na 5:5. Na hráčích Olympie začal být vidět stres i únava, nahromaděná za celou sezónu. „Nadhozy se mi už pak tolik nedařily a poslední bod jsme soupeři skoro darovali," bral na sebe po zápase velkou část viny sám trenér Procházka. Olympia ještě mohla zápas otočit, ale prosadit se nedokázala. S ostravskými šípy nakonec prohrála 5:6.

Odevzdaný výkon

Ve druhém včerejším zápase, který byl zároveň posledním utkáním baseballové extraligy, už působili Blanenští odevzdaně. Svůj první bod uhráli až ve čtvrté směně. Zato pálkařům hostů rostlo sebevědomí s každým dobře trefeným míčkem. Procházka postupně na postu nadhazovače vystřídal Blažka, Konopiského, Němce a Šustala. Ani jeden z nich ale nedokázal ostravské pálkaře zastavit. Když navíc po protestech McCarthyho rozhodčí opravili svůj předchozí výrok, domácí fanoušci i hráči začali hlasitě protestovat. V poli někdo z domácích na adresu rozhodčích skepticky prohlásil, že by Arrows vyhráli i bez jejich pomoci. Protesty ale nebyly Blanenským nic platné a zápas skončil kvůli jedenáctibodovému rozdílu již po sedmé směně 4:15.

Zatímco před rokem se na blanenském Strawberry Fieldu horečně oslavoval postup do extraligy, v letošním roce přišla hodně studená sprcha.

Ze třiceti pěti extraligových utkání nedokázali baseballisté Olympie vyhrát ani jedno. Na kontě mají třicet čtyři porážek a jedno skrečované utkání z minulého týdne. „Nechtěli jsme mít na kontě skreč, ale utkání bylo stanoveno na středu a nám se prostě na všední den nepodařilo dát dohromady sestavu. Nemáme tolik studentů jako jiné týmy," vysvětlil Procházka, který teď musí rychle zapomenout na letošní děsivou bilanci. Zatímco první čtyři týmy extraligy čeká play-off, Blansko si zahraje se soupeři z druhé poloviny tabulky nadstavbu, ve které se ale počítají výsledky z celé sezóny. Hráči Olympie tak už ví, že budou o extraligu bojovat v baráži. „Ačkoliv to tak z výsledků nevypadá, letos jsme hráli i vyrovnaná utkání. Hrajeme lepší baseball než loni. Baráž proto pro nás vůbec není ztracená," řekl Procházka.

Eagles Praha – Olympia Blansko 11:5, 5:1

Olympia Blansko – Arrows Ostrava 5:6, 4:15

ONDŘEJ BACÍK