Domácí trenér Ivo Kučera nemohl pro tento zápas počítat s elitním nadhazovačem Štěpánem Havlíčkem, který v předchozím utkání utrpěl nespecifikované zranění ruky. Zato ostravští mají nadupanou soupisku a přijeli si na blanenský Strawberry Field pro další vítězství. „I když je soupeř oslabený, může předvést dobrý výkon, nám se nemusí dařit a my se proto musíme po celý zápas soustředit a předvádět svoji hru. Do Blanska jsme dorazili až na Jakuba Malíka, který má rodinné povinnosti, v plné sestavě,“ podotkl trenér hostů Aleš Navrátil.

Na kopec se tedy jako startovací nadhazovači postavili za Olympii Tomáš Jelínek a za Arrows reprezentační nadhazovač Ondřej Satoria. Hostující pálkaři byli v úvodních směnách úspěšní. První tři směny přidali v každé po jednom bodu. Zato Blanenským se od začátku na pálce nedařilo. Ve čtvrté směně přidal vedoucí tým soutěže další dva body a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.

V páté směně Blansko prostřídalo nadhazovače, na kopec se postavil Aleš Blažek. Tomu se podařilo udržet hosty na uzdě, za pět směn doběhli Ostravští již jen dvakrát. Domácí ale pokračovali v mizérii na pálce a skórovat se jim za celý zápas nepodařilo ani jednou. Poklidný zápas tak dospěl ke konečnému skóre 7:0 pro Arrows. „Tomáš Jelínek přede mnou házel celkem dobře, měl však problémy s kontrolou, a tak dostal pár bodů. Měl jsem celkem rychlé směny bez bodů, až na dvě, kdy jsem dostal dva body po pěkných odpalech,“ zhodnotil výkon domácí nadhazovač Aleš Blažek.

„Nejlepší šestka v tabulce je pro nás již v oblasti teorie, z dalších pěti zápasů proti silným soupeřům bychom museli čtyři vyhrát, což je v momentálních stavu nereálné. My se musíme soustředit na další zápasy tak, abychom se dobře připravili na baráž. Výhodou může být, že silní extraligový soupeři nyní prověří naše pálkaře, což by se v baráži proti týmům z první ligy mohlo hodit,“ vzhlíží k další zápasům kouč domácích Ivo Kučera.

V sobotní odvetě v ostravském Arrows Parku byl rozdíl ve skóre ještě výraznější. Úvod utkání stejně jako v Blansku patřil Arrows a po třetí směně, v které se domácím podařilo doběhnout rovnou sedmkrát, bylo prakticky rozhodnuto. Hostům se podařilo pouze dvakrát skórovat v páté směně a ze severu Moravy si odváží prohru 2:13.

Ve zbývajících zápasech základní části se Blansko utká s Kotlářkou Praha a v dvojutkání zakončí základní části proti brněnským Hrochům.

TOMÁŠ SRNSKÝ