Koudelka si na turnaji připsal čtyři branky a po šampionátu dostal nabídku z profesionální americké soutěže malého fotbalu ještě s brankářem Ondřejem Bírem. „Musím vyzdvihnout výkony Koudelky, patřil k hlavním tahounům českého výběru. Přeji mu, aby se dostal do USA, pokud ho nabídka zaujme. Společně s Paděrou jsou hrozba pro každého soupeře, to znamená i pro nás. Věřím ale, že utkání bude jako každé s Blanenskem, padne hodně branek a bude se hrát převážně útočný, rychlý fotbal, kterému samozřejmě přispívají hráči, jako jsou Koudelka s Paděrou. Výsledek pak záleží na tom, kdo má víc štěstí v koncovce a který s brankářů bude mít lepší formu,“ přemítal hrající asistent olomouckého trenéra Lukáš Pagáč.

Na mistrovství světa chyběli ze superligových celků jenom zástupci Olomouce a Příbrami. „Podíval jsem se na některá utkání, která kluci hráli na mistrovství světa v Tunisku. Je pravda, že mě trošku zamrzelo, že se do výběru nedostal aspoň jeden fotbalista i z olomouckého výběru, protože hráče na to určitě máme a věřím, že by měli přínos pro náš tým. Od začátku však bylo vidět, že výběr bude silný a každý soupeř se proti němu musí připravit,“ uznal Pagáč.

V pondělí se Hanáci hlavně chystají na ofenzivní smršť Pivovaru Černá Hora Blanensko. „Těším se, protože je to můj první zápas v téhle sezoně, první dvě kola jsem nehrál. Doufám, že vyhrajeme. Musíme být zodpovědní a hlavně dozadu makat na sto procent, což může vést k úspěchu,“ vyhlížel jihomoravský univerzál Koudelka.

Olomouc v aktuálním ročníku celostátní soutěže odehrála čtyři utkání, doma dvakrát zvítězila, venku dvakrát padla. „Doma jsme vždy zvládli dobře bránit celý zápas. V duelech s Brnem a v Příbrami jsme buď podcenili sílu soupeře, nebo jsme ztratili koncentraci v posledních minutách. Samozřejmě to neberu jako zklamání, ale ponaučení do dalších venkovních utkání, která nás ještě čekají,“ podotkl olomoucký hrající asistent.

Blanensko dosud stihlo jen dvě střetnutí, s výhrou a prohrou drží šestou pozici hned za Hanáky. „Věřím, že navážeme na domácí neporazitelnost v nové sezoně a tým bude naladěný na vítěznou šňůru. Potřebujeme uhrát tři body a udržet kontakt s vrchem Superligy, aby nám týmy neodskočily a měli jsme šanci bojovat o první příčky,“ burcoval Pagáč.