Na start jedovnického závodu se postavil dvousethlavý dav dospělých i dětských závodníků. Ženy běžely jedno kolo, muži dvě okolo jedovnických rybníků. Celkem jedenáct kilometrů. Běžce zkoušel na trati nepříjemný studený vichr. Hned po úvodní tlačenici se do čela dostal jeden z favoritů závodu a vítěz blanenského půlmaratonu Lukáš Olejníček. Vedení si udržel po celou dobu a vyhrál s náskokem skoro dvou minut. „Hned od začátku jsem to rozběhl a nikdo to se mnou nezkusil, takže jsem běžel sám. Proti tomu větru to bylo nepříjemné, foukal opravdu silně, první půlka okruhu byla vždycky těžší. Ale když jsem se otočil široko daleko nikdo, takže jsem s i z toho udělal takový trénink," popsal svoje dojmy vítěz.

Druhý do cíle dorazil favorit Okresní běžecké ligy Jan Kohut. Závod se ale moc neužil. „Běželo se mi hrozně. Celý týden jsem byl nemocný, takže jsem šel dnes volně. Zrychlil jsem až druhé kolo, abych doběhl na druhém místě. Lukáše jsem viděl někde daleko před sebou. Já jsem dnes běžel kvůli tomu, abych splnil ten počet závodů v běžecké lize, jinak bych to asi nedal," uvedl po doběhu Kohut.

Ten chce vyhrát Okresní běžeckou ligu, plánuje tedy i start na posledních dvou závodech, které mu chybí do čtrnácti započítávaných podniků.

V ženách byla nejrychlejší Simona Medlová z Bukoviny. Startovní pole uzavíral za hodinu a dvacet minut čtyřiasedmdesá­tiletý Pavel Cahel z Brna. V cílovém prostoru předvedl tento nestor běžeckých závodů obdivuhodný finiš.

„Výborný rychlý závod a hodně lidí, byl jsem překvapený takové účasti. Akorát ten ostrý vítr byl nepříjemný. Lidi se za sebe schovávali, běželo se ve vláčcích. S časem jsem spokojený, já jsem většinou spokojený," smál se v cíli třináctý Patrik Plhoň.

Traťový rekord odolal, k jeho překonání chyběly podmínky i větší konkurence. „V těch dnešních podmínkách by to byla pro Honzu ostuda, kdybych překonal jeho rekord. Běžel jsem sám a já jsem spíš finišmen, nejsem moc dobrý tempař. Nechci plácnout, o kolik by to bylo rychlejší, kdybych s někým běžel, ale aspoň o minutu určitě," myslí si Olejníček, který se v cíli objevil v čase 36:42.

Okresní běžecká liga má za sebou čtyřiadvacet závodů. Po dvoutýdenní pauze pokračuje v sobotu 1. prosince Mikulášským během v Okrouhlé. Ten se poběží zároveň jako druhý díl Brněnského běžeckého poháru, jenž začíná v sobotu v Jehnicích. OBL zakončí ve čtvrtek 27. prosince tradiční Hraběnčino běhání v Petrovicích. Tam by se měl objevit i vítěz z Jedovnic, Hořic a z půlmaratonu Lukáš Olejníček. „Petrovice asi dám, to se půjdu mezi svátky proběhnout. Okrouhlou spíš ne, sezonu mám fakt dlouhou. Za týden mám ještě akademické mistrovství republiky v krosu v Praze na Hvězdě a pak si dám nějaký volnější program, moc se těším na pauzu," uzavřel Olejníček.