„Soupeřům jsem poodjel před polovinou závodu a od té doby jsem si náskok hlídal. Trať byla dnes docela těžká. Po deštích změklá a místy blátivá,“ řekl v cíli Cink. Suverénní vítězkou mezi ženami se stala Lucie Veselá jezdící za GT Czech Team, která dokázala porazit obhájkyni celkového prvenství z loňského roku Lucii Čuříkovou o téměř dvě minuty.

V dětských kategoriích si to tradičně rozdávali o stupně vítězů především bikeři severomaraských týmů Bike 2000 a Bike Pro Racing s borci z benešovského Moravce. Překvapení se zrodilo v závodě starších žákyň kdy nedávná vítězka Českého poháru v Kutné Hoře Barbora Prudková z Bike 2000 nestačila na svoji týmovou kolegyni Nikol Stočkovou. Po nemoci slavila vítězný návrat na tratě mezi juniorkami Nikola Hlubinková závodící za Moravec. „Trať na Okrouhlé mám ráda. Dařilo se mi tady i loni v Českém poháru. Spokojená jsem i se svým výkonem. Byl to snad první závod, který jsem odjela teď za poslední dobu v pohodě. Sice jsem startovala po nemoci, ale nohy mě nebolely a závod se mi povedl,“ ohodnotila svůj výkon Hlubinková.

Štafety ovládlo trio Merida GT Bike Pro

Vítaným zpestřením byl závod tříčlenných štafet. Po napínavém průběhu si v konkurenci patnácti týmů pro vítězství dojelo trio Merida GT Bike Pro ve složení Nováková-Doležal-Vančuřík. Junior Milan Doležal, který zvládl vítězně i závod ve své kategorii se tak stal se dvěmi zlatými medailemi nejúspěšnějším bikerem dne.

Skutečné drama předvedli divákům muži v kategorii Open. Skvěle jedoucí Petr Bořil z Moravce směřoval za jistým vítězstvím s náskokem dvaceti vteřin na druhého Pavla Vančuříka z Meridy. Bořil ale krátce před cílem na těžkém terénu spadl a rázem měl závod nečekanou zápletku. Pavel Vančuřík využil situace a zdálo se, že to bude on, kdo si nakonec odnese vítězství. Bořil však s vypětím všech sil dokázal minimální náskok uhájit a Vančuříka porazil v seriálu již podruhé v řadě.

Elitní kategorie pak měly svoje jasné favority v Onřeji Cinkovi a Lucii Veselé. „Zdejší trať znám z loňského Českého poháru, takže jsem zhruba věděl, co mě čeká. Byla to pro mě výborná příprava na příští týden, kdy se pojede v Novém městě na Moravě třetí Český pohár. Jsem přihlášen do trojboje (sprint, cross country a marathon), kde bych se chtěl umístit do 20. místa. Prioritou bude ale pro mě samozřejmě sobotní závod Českého poháru. Tady chci vyhrát nebo být nejhůře druhý v své kategorii mužů do 23 let,“ dodal po závodě Cink.

Diváky zaujal v závodě muži Elite souboj o stříbrnou příčku, kdy se kolo na kole přiřítili do cíle Michal Kozel a Václav Strnad. O fous byl na pásce rychlejší Kozel.

Regionální biková série Poháru Drahanské vrchoviny pokračuje čtvrtým závodem 19. června ve Velenově, kdy se pojede společná velká cena obcí Velenov a Suchý.

Výsledky 3. závodu Merida-Delikomat – Grena cupu – pořadí OPEN
Odrážela: 1. Vondál (MORAVEC), 2. Tichý (Okrouhlá) , 3. Horák (Okrouhlá)
Dívky do 6 let: 1. Hanáková (MORAVEC), 2. Boniatti (BIKE Pro Racing), 3. Mazánková (Žďárná)
Chlapci do 6 let: 1. Šmída (MORAVEC), 2. Žurek (Valašské Meziříčí), 3. Dokoupil (MORAVEC)
Dívky 7–9 let: 1. Bojková (BIKE 2000), 2. Zemánková Anna (MORAVEC), 3. Obořilová (Brno)
Chlapci 7–9 let: 1. Stoček (BIKE 2000), 2. Müller (BIKE Pro Racing), 3. Dresler (BIKE Pro Racing)
Dívky 10–12 let: 1. Kozelská (BIKE 2000), 2. Tvarůžková (BIKE Pro Racing), 3. Krupová (BIKE Pro Racing)
Chlapci 10–12 let: 1. Zeťák, 2. Herman, 3. Vavřík (všichni BIKE Pro Racing)
Dívky 13–15 let: 1. Stočková, 2. Prudková (obě BIKE 2000), 3. Kneblová, (BIKE Pro Racing)
Chlapci 13–15 let: 1. Sekanina (MORAVEC), 2. Srovnalík (Cyklo Bulis), 3. Prudek (BIKE 2000)
Juniorky: 1. Hlubinková, 2. Tlamková, 3. Parolková (všechny MORAVEC)
Junioři: 1. Doležal (GT Czech Team), 2. Ošťádal (GT Czech Team), 3. Schneider (MAPEI Cyklo Kaňkovský)
Masters I 40–49 let: 1. Balák (Drak Vrbno), 2. Olejníček (GT Czech Team), 3. Marek (Cyklosport Česká u Brna
Masters II 50 let a více: 1. Trojek (Šumperk), 2. Havlík (Bořitov)
Muži OPEN: 1. Bořil (MORAVEC), 2. Vančuřík (MERIDA Biking Team), 3. Barák (MORAVEC)
Ženy Elite: 1. Veselá (GT Czech Team), 2. Čuříková (VEUS Vyškov), 3. Nováková (MERIDA Biking Team)
Muži Elite: 1. Cink , 2. Kozel (oba MERIDA Biking Team), 3. Strnad (Pells Team)
Štafety: 1. MERIDA GT Bike Pro (Nováková-Doležal-Vančuřík), 2. „Tlusťoušky Zombie" (Kozelská-Prudková-Jurková), 3. Okrouhlá 2 (Prudek Dominik-Parolková-Prudek Vítězslav)

PETR KOUDELKA