Kopřivová právě dokončila jednu z disciplín letního mistrovství České republiky staršího žactva. Úsměv na tváři dvanáctileté blanenské závodnici však nevydrží příliš dlouho. Za chvíli ji rozhodčí diskvalifikují.
„Vůbec nevím, že bych při dohmatu udělala chybu. Něco špatně. Byla jsem z toho dost mimo. Brečela jsem a nechtěla s nikým mluvit. Je to strašná škoda a hodně dlouho mě to bude mrzet,“ hlesla nadějná plavkyně po závodě.
Plzeňský šampionát v padesátimetrovém bazénu znamenal pro Kopřivovou vrchol letošní sezony. Na mistrovství se dokázala kvalifikovat již po šesté. Letos se představila hned v pěti disciplínách. Dvě stě metrů volný způsob, motýlek a polohový závod. Poté na kratší sto metrové distanci motýlkem a konečně v polohovém závodě na čtyři sta metrů.
„Na dvoustovku volným způsobem jsem se dostala s odřenýma ušima. Na start jsem šla z posledního postupového místa v rozplavbě. Nakonec se mi podařilo doplavat na sedmnáctém místě. Takže spokojenost,“ řekla Kateřina Kopřivová ke svému výkonu.
Na dvě stě metrů motýlek poté zaplavala jeden z nejlepších výkonů sezony. Nakonec dohmátla jako sedmá. „Tahle disciplína je jedna z nejtěžších, ale když mám říct moji nejoblíbenější je to právě tahle. Prostě mi sedí. V závodě jsem myslela, že se utopím. Vydala jsem ze sebe úplně všechno, “ poznamenala plavkyně Kopřivová, která přidala v polohovce na stejně dlouhé trati patnácté místo.
Kromě zmíněného zpackaného závodu na sto metrů motýlkem vyplavala Kopřivová ještě solidní dvanácté místo v polohovce na čtyři sta metrů.
„Sezonu hodnotím jako dobrou. Ale čeká mě ještě spousta práce. Na soupeřky jsem sice neztrácela mnoho, ale v tréninku musím ještě přidat. Takové třetí místo je něco docela jiného než sedmé,“ dodala Kopřivová, která za nějaký čas zřejmě plavání podřídí i studium.
„Teď chodím na trénink i před školou. Ale musím se přizpůsobit škole. S rodiči a trenérkou probíráme přestup na sportovní školu do Brna, kde bych se plavání mohla věnovat ještě více. Zatím nevím jak to bude. Ale teď si od plavání na chvilku odpočinu. Zajdu na koupaliště. Budu po dlouhé době odpočívat. Konečně,“ uzavřela se smíchem Kateřina Kopřivová.