„Letos tady jelo asi o třicet čtyřicet lyžařů méně než před dvěma lety. Věděli jsme, že jsou ještě jarní prázdniny, ale i kvůli počasí a sněhu jsme museli závody udělat v tomto termínu," řekl za tým pořadatelů Vlastimil Jílek, správce tamního skiareálu.

Kvůli nepříznivému počasí měly závody roční pauzu. Loni se nejelo. Na start se v sobotu postavilo přes sedmdesát lyžařů, většinou dětí. „Závody děláme hlavně pro děti a jsem rád, že se nám je i díky sponzorům daří udržet," dodal Jílek.

Obří slalom se jel na jedno kolo. Největší zastoupení měly kategorie, kde startoval lyžařský potěr. Nejmladší kategorii dívek a chlapců do šesti let ovládly Tereza Strašilová a Barbora Plchová. Mezi dívkami sedm až devět let vyhrála Dominika Bezdíčková, která trať zvládla v čase 42,92 vteřiny. Druhá dojela se ztrátou více než dvou vteřin Kristýna Jílková. Ve stejné věkové kategorii chlapců pak dominoval Kristián Šťastný.

Mezi ženami si z Hodonína pohár za vítězství odvezla Lenka Straková. Souboj o třetí místo byl velice těsný. O stříbru Petry Tomanové nakonec rozhodly tři setiny. Bronzová dojela Jana Necidová. „Já sice lyžuju už od malička, ale se závoděním teprve začínám. Soupeřky jsem vůbec neznala. Sníh byl sice už dost měkký a moc rychle to nejelo, ale i tak jsem byla se svým výkonem v obřáku docela spokojená. Na konci jsem ale udělala zbytečnou chybu," zhodnotila svůj výkon dvaadvacetiletá lyžařka z Frankova Zhořce.

Závodili i veteráni

Kategorii mužů vyhrál Vlastimil Jílek o necelé půl vteřiny před Janem Otrubou a svým bratrem Františkem. Do cíle vjel v čase 32:57 vteřiny. „V sezóně jsem tady na svahu prakticky denně, ale na lyžích jsem byl snad jen jednou. Takže výkon asi dobrý," smál se v cíli Jílek.

Mezi veterány se blýskl časem 35:15 čtyřiapadesátiletý Josef Necid. V elitní kategorii mužů by byl pátý. Velký aplaus publika si pak v kategorii veteránek vysloužila Hana Hrstková, která závodní trať zvládala i v jednasedmdesáti letech.

Po obřím slalomu pořadatelé vyhlásili ještě doplňkový závod O putovní pohár v kategoriích mužů a žen. Obří pohár vyhrála Jana Necidová. „Užila jsem si to. Byla tady parádní atmosféra," hlásila po vyhlášení výsledků dívka.

Závodnický double si mezi muži připsal Vlastimil Jílek, který na stupně vítězů napochodoval v bundě se stylovým nápisem Chyť mě, když to dokážeš. To se na trati málem povedlo jeho soupeři Karlu Klugerovi. Za Jílkem zaostal jen o třináct setin. Třetí dojel Jan Otruba. „Bylo to o fous. Rozhodovaly maličkosti. Trať je krátká a jakoukoliv chybu už člověk nemá kde napravit," řekl Jílek.

Obří slalom (Hodonín u Kunštátu) - 5. ročník

Dívky, chlapci 0–6 let: 1. Tereza Strašilová 1:04.71, 2. Barbora Plchová 1:08.69, 3. Jonatán Šťastný 1:32.68.

Dívky 7–9 let: 1. Dominika Bezdíčková 42.92, 2. Kristýna Jílková 45.27, 3. Daniela Šťastná 55.69.

Chlapci 7–9 let: 1. Kristián Šťastný 51.43, 2. Jan Hofman 54:06, 3. Ondřej Sedláček 55.82.

Dívky 10–13 let: 1. Andrea Jílková 46.60, 2. Eva Strnadová 52.44, 3. Anna Hofmanová 53.23.

Chlapci 10–13 let: 1. Tadeáš Kunovský 38.46, 2. Roman Proks 40.97, 3. Martin Hruška 43.61.

Dívky 14–17 let: 1. Karolína Rašovská 35.45, 2. Kateřina Proksová 37.69, 3. Jana Musilová 40.67.

Chlapci 14–17 let: 1. Martin Kmenta 35.12, 2. Jan Vondráček 35.94, 3. Pavel Křenek 38.02.

Ženy 18–50 let: 1. Lenka Straková 35.73, 2. Petra Tomanová 36.52, 3. Jana Necidová 36.55.

Muži 18–50 let: 1. Vlastimil Jílek 32.57, 2. Jan Otruba 33.00, 3. František Jílek 34.80.

Ženy 50–100 let: 1. Zuzana Derflerová Brázdová 45.60, 2. Hana Hrstková 2:15:65.

Muži 50–100 let: 1. Josef Necid 35.15, 2. Milan Topinka 37.66, 3. Jan Hruška 1:05.62.

O putovní pohár

Ženy 50–100 let: 1. Jana Necidová 36.28, 2. Kateřina Proksová 37.98, 3. Věra Veselá 41.40.

Muži 50–100 let: 1. Vlastimil Jílek 32.80, 2. Karel Kluger 32.93, 3. Jan Otruba 33.45.