Právě VSC Pohoda je totiž po sobotním dvojkole už jen dva body za nimi a na třetím místě číhají také brněnští Gullivers, kteří mají dokonce čtyři zápasy k dobru.

Víkend začal pro blanenské florbalisty dobře. Souboj se Znojmem nabídnul domácím fanouškům napínavý průběh i příznivý výsledek. První třetinu zvládli florbalisté Atlasu s přehledem. Soupeře vůbec nepustili do hry a po odpískání přestávky odcházeli ze hřiště s pohodlným vedením 3:0. Pak ale přišla třetina druhá a s ní i komplikace. Znojemští začali útočit a zanedlouho se jim také podařilo poprvé skórovat. Atlas pak kvůli faulům musel hrát v oslabení a toho hosté rychle využili. Když se hra znovu rozběhla v plném počtu hráčů, Znojemští se v euforii ze vstřeleného gólu opět vrhli do útoku a během jediné minuty se trefili znovu. Když pak přidali ještě čtvrtý gól a ujali se vedení, měli blanenští florbalisté před poslední dvacetiminutovkou o čem diskutovat.

Do třetí třetiny se ale vrhli s chutí a soupeře brzy dostali pod tlak. Když skončila už několikátá střela zblízka v rukou zlínského brankáře, odhodlal se Jaroslav Řeháček k nečekané ráně od půlící čáry. Překvapený brankář nestihl zareagovat a psychická výhoda se dostala na stranu domácích, kteří pak přidali ještě dva góly. Znojmo pak už stihlo jenom snížit náskok a vyrovnaný zápas tak skončil výhrou Atlasu 7:5.

S hráči Pohody měli Blanenští ještě víc práce. Nestíhali rychlou kombinační hru a nedokázali se prosadit ani přes jejich kvalitní obranu. Zápas prohráli 1:4 a ani v příštím kole to nebudou mít jednoduché. Musí se totiž utkat s brněnskými Gullivers, kteří jsou jedněmi z hlavních favoritů na celkové vítězství v soutěži.