V dramatickém finále čtenářské Fortuna ligy byl ve hře jako hlavní cena LCD televizor. Na prvních dvou místech skončili se stejným počtem bodů hned dva soutěžící. O tom, že si televizor odnese pan Jiří Němec z Bořitova, rozhodl součet Supertref ze všech čtrnácti kol. „Já soutěžil poprvé. Díky bráchovi, který mě přihlásil. Mám velkou radost, protože je to prakticky moje první hodnotnější výhra v životě. Občas sázím sportku, ale nikdy jsem nic pořádného nevyhrál,“ smál se při předávání hlavní ceny vítěz Fortuna ligy.

Jaké jsou vaše první dojmy z vítězství ve Fortuna lize?
Je to moje první větší výhra v nějaké soutěži. Nepamatuji se, že bych něco někdy vyhrál. Byl to pro mě docela šok, když jsem se podíval do výsledků. Druhý šok přišel při přebírání ceny. (smích) Myslel jsem, že LCD televizor bude větší.

Několik kol před koncem jste se střídavě pohyboval na předních příčkách. Vypadalo to pro vás nadějně…
Byl jsem na špici, ale nevěřil jsem, že se udržím na prvním místě. Poslední kolo mi vůbec nevyšlo. Pár zápasů jsem natipoval špatně. Na prvních místech to bylo hodně vyrovnané, takže jsem vůbec nepočítal, že vyhraji. Ale zpětně, jak jsem se díval do výsledků, poslední kolo hráčům z prvních míst vůbec nevyšlo. Měli stejně málo bodů jako já. Pak jsem měl ale velké štěstí, že jsem natipoval přesněji Supertrefy než můj soupeř pan Pernica z Rudice.

Soutěžil jste už v jarní části Fortuna ligy, nebo to pro vás byla premiéra?
Jaro jsem vynechal. O tipovací soutěži jsem nevěděl. Do podzimní části mě navedl bratr František, se kterým jsem pak soupeřil. Většinou jsme kupóny vyplňovali současně a konzultovali jednotlivé zápasy. U bratra v práci byla celá parta chlapů, co ve Fortuna lize tipovala. No, a já napoprvé skončil před nimi. Prostě jsem měl štěstí. (úsměv)

Co říkal bratr, kterého jste v celkovém pořadí předstihl?
Vzal to sportovně. Zasmáli jsme se. Brácha má na mé výhře velký podíl, protože jsme jednotlivé zápasy spolu probírali.

Chodíte na fotbal, nebo dáváte přednost přenosům v televizi?
Syn mé přítelkyně, Radim Farník, hraje za blanenské áčko v MSFL. Takže se snažím nevynechat žádný zápas Aposu. Rád se zajdu podívat i na zápasy Rájce a hlavně Ráječka, odkud pocházím. Také do Boskovic na hřiště pod hradem někdy zajedu.

Kterému z místních klubů fandíte nejvíce?
Jak jsem říkal, chodím na Blansko, kde hraje Radim. Blansko podle mého hraje ve své první sezoně ve třetí lize dobře. Na to, jaké mají podmínky, ostudu rozhodně nedělají. Můj oblíbený klub je Ráječko. Ale fandím i Rájci a Boskovicím. Přál bych jim, aby se udržely v divizi.

A co vy? Hrál jste někdy v nějakém týmu?
Já fotbal sice zkoušel, ale měl jsem zdravotní problémy, takže mistrovský zápas jsem nikdy neodehrál. Přešel jsem k motorismu, jezdil jsem motokáry. Teď jsem k nim přivedl i svého vnuka. Celý rok jsme trénovali, koupili novou motokáru a v další sezoně už se chceme zkusit přihlásit do nějaké soutěže.

Prozradíte svůj úspěšný recept na vítězství ve Fortuna lize?
Štěstí. Potřebujete ho. V tipovačce bylo určitě dost lidí, kteří fotbalu rozumí daleko víc než já a skončili za mnou. Samozřejmě že jsem ale sledoval tabulky jednotlivých soutěží a snažil se získat co nejvíce informací k danému utkání. Ale kolikrát zapracovala náhoda. Svoje tipy jsem konzultoval s bratrem, který je do tipování dost zažraný a má větší přehled než já. Tipoval jsem hodně na výhry Ráječka a vyplatilo se. Mělo výborný podzim. Ale podařilo se mi natipovat i Blansko, které uhrálo překvapivé výsledky. Ale žádný recept nemám. Prostě jsem měl štěstí.

Kam poputuje vaše výhra?
Televizor dám mamince. Bude mít pěkný dárek k Vánocům.

Zkusíte to znovu i v jarním kole Fortuna ligy?
Určitě chci zase soutěžit. Už se těším.


Výhry pro soutěžící ve Fortuna lize (v redakci Blanenského Deníku, Rožmitálova 14, Blansko)

4. místo – Milan Šoba (Olomučany) – kopací míč
5. místo – Jaroslav Stloukal (Vavřinec), 6. místo – Radek Dobroskvý (Blansko), 7. místo: Vladimír Zřídkaveselý (Jedovnice), 8. místo: František Němec (Ráječko) – všichni kopací míč.
O pořadí na 5. – 8. místě rozhodl součet Supertref ze všech čtrnácti kol Fortuna ligy.