Třetí příčku vybojoval Bořitov, čtvrtou Ráječko a překvapivě až na pátém místě skončil pořádající tým halového fotbalového turnaje FK Apos Blansko.

„Do Blanska jsme přijeli vyhrát a úkol jsme splnili. Myslím, že jsme postavili kvalitní tým a naše hra tomu odpovídala. Umíme hrát rychlý kombinační fotbal a to tady v hale rozhodlo,“ řekl trenér třetiligové Olomouce Oldřich Machala. Papírově nejsilnější tým prošel turnajem bez zaváhání. Ze základní skupiny zamířil do semifinále se skóre 11:2 a rozdílem sedmi gólů deklasoval i jinak skvěle hrající Bořitov. Vítěznou šňůru se pak ve finále ještě pokusil přetnout výběr nejlepších fotbalistů okresu Zrcadlo Team. Olomouc se ale dostala do vedení hned v první minutě a bez problémů kontrolovala hru. Divákům předvedla několik ukázkových akcí a hlavně díky bleskovým přihrávkám na jeden dotek vedla už v poločase o čtyři góly. Ani ve druhé půli se Zrcadlo nedokázalo vymanit z tlaku soupeře, který vyústil v šestý a poslední gól Olomouckých. Mezi těmi nastoupil i exblanenský záložník David Bednář, který tentokrát hrál zezadu a rozdával svým spoluhráčům jednu přesnou přihrávku za druhou.

„V našem týmu panuje dobrá nálada a na hře to bylo vidět. Škoda jenom pro diváky, že to nebylo větší drama. Se svým výkonem jsem spokojený, i když jsem nedal gól. Od toho tady tentokrát byli jiní,“ řekl Bednář, kterého sice na podzim trápily zdravotní problémy, ale v základní sestavě nastupoval pravidelně. Gólostrojem, který zmínil, byl jeho spoluhráč Jan Tögel. Ten se trefil ve všech zápasech a s devíti brankami si odnesl cenu pro nejlepšího střelce turnaje.

Memoriálu se kromě Olomouce a okresních týmů zúčastnila také Sparta Brno a dvě mužstva z Polska. Ani jednomu z těchto družstev se ale turnaj moc nevydařil, a tak si mezi sebou rozebrala tři poslední místa.

Rozpaky přineslo také vystoupení loňského vítěze, pořádajícího Aposu Blansko, který v základní skupině porazil jen polský tým KPP Zlotoryja.

Pro diváky atraktivní duel přineslo utkání o třetí místo. V tom na sebe narazily Ráječko a Bořitov. Oba týmy si vedly v základních skupinách skvěle a prohrály pouze s finalisty turnaje. Ráječko navíc potrápilo Olomouc nejvíc ze všech týmů. Za chudé vítězství 0:1 mohli být hosté skutečně rádi, protože Olympia dvakrát nastřelila tyčku a dostala se i do dalších šancí. Polední pauza ale svěřencům trenéra Lubomíra Zapletala neprospěla. Nejdřív se nechali porazit Zrcadlem a poté i papírově slabším Bořitovem. Ten šel do vedení už ve druhé minutě a svůj náskok nedlouho poté ještě navýšil. Zapletalovi hráči dál dělali, co mohli. Do poločasu snížili na 2:1 a pak dokonce z přímého kopu vyrovnali. Bořitovským ale na odpověď stačilo jen pár sekund. Svého soupeře utlumeného rychlým gólem pak navíc vzápětí překvapili další slepenou brankou. Když pak Tomáš Jarůšek po rohu ještě vykřesal pro svoje spoluhráče naději, gólman Ráječka začal vybíhat až k půlící čáře. Bořitov ale náporu Olympie odolal a získal tak třetí místo.

1. místo: HFK Olomouc
2. místo: Zrcadlo Team
3. místo: Sokol Bořitov
4. místo: SK Olympia Ráječko
5. místo: FK Apos Blansko

Finále: HFK Olomouc – Zrcadlo Team 6:1 (5:1)

ONDŘEJ BACÍK