„Je to tak, rozhodli jsme se po pěti závodech seriál ukončit. Přesto je to úspěch. Pět závodů se podařilo odjet naposledy před třemi lety,“ říká hlavní organizátor závodů Marian Klíč.

A pořadatelé mohli být maximálně spokojení. Další ročník Poháru Drahanské vrchoviny se povedl. Rekordní divácká účast, skvělé sněhové podmínky a napínavé souboje. „Přišlo nejvíc lidí v historii, návštěva byla největší ze všech motskijöringových závodů v republice, včetně mistrovství republiky,“ pochvaluje si Klíč. Ten kromě pořadatelské role zvládnul ještě suverénním způsobem vyhrát kategorii čtyřkolek. Z pěti závodů byl čtyřikrát první, v tom posledním ho zradila technika. Triumf rodinného klanu dovršil druhým místem jeho bratr Květoslav. „Je to tím, že na sněhu jezdím už dlouho, je to něco úplně jiného než v normálním terénu,“ říká Klíč.

Závody čtyřkolek doplňovaly hlavní kategorii motoskijöring. Jezdec na motorce v nich za sebou táhne lyžaře. Startuje se hromadně, není nouze o pády a těsné souboje. Poslední závod v Okrouhlé poznamenala i nebezpečně vypadající nehoda vedoucí dvojice Kuda – Chorovský. Lyžaře Chorovského po pádu odvezla rychlá záchranná služba do nemocnice. „Nepamatuji si, že by se už něco podobného stalo. Mrzí mě, že se to stalo v posledním závodě, vyhlášení výsledků pak provázely zmatky. Doufal jsem, že se odjede ještě jedna trať,“ uvedl k nepříjemné situaci Klíč. Chorovský nakonec skončil „jen“ s otřesem mozku a spolu s jezdcem Kudou si může vychutnat svoje celkové prvenství při konečném vyhlášení výsledků.

Motoskijöringové jízdy ale byly nesmírně vyrovnané. „Důkazem je, že každý z pěti závodů měl jiného vítěze,“ říká k tomu Klíč. Podle něj šla i úroveň nahoru.

Premiéru měla letos kategorie dětí ve čtyřkolkách. „To je skvělé, jelo jedenáct účastníků, což předčilo naše očekávání. Je dobře, že roste další generace. Doufám, že se zapojí i do našeho letního Crossracing Cupu,“ zmiňuje Klíč dvanáctidílný seriál závodů motorek, čtyřkolek i sajdkár.

Oficiální vyhlášení letošního Poháru Drahanské vrchoviny v motoskijöringu bude 13. března v sedm hodin večer v okolí Boskovic. Pořadatelé na svém webu ještě upřesní místo konání.

Pohár Drahanské vrchoviny v motoskijöringu 2010

Motoskijöring

1. Rostislav Kuda, Igor Chorovský (Benešov)
2. Petr Přichystal, Radek Prudil (Vísky)
3. Radek Beníšek, Jan Trávníček (Buková)
Čtyřkolky – dospělí
Marian Klíč (AMK Pamětice)
Květoslav Klíč (AMK Pamětice)
Zdeněk Houser (Profi Krby)
Čtyřkolky – děti
1. Michal Fišer (ASP Group)
2. 2. Matěj Saňa (Andy Motors)
3. Tomáš Dokoupil (Svitávka
Info: http://crossracingcup.cz/