Po deseti kolech vedou o bod. „Vítězství nad Blanenskem je dobré, bylo to těžké utkání, ale zvládli jsme ho. Jdeme si pro to a rozhodne se v Praze, kde si to rozdáme o první místo," vyhlížel klíčový souboj sezony 18. května mostecký střelec David Macko.

Zato Blanensko se na jaře trápí, teprve podruhé v sezoně našlo přemožitele na domácím trávníku. „Nevím, co se děje, ustoupili jsme od své hry, kterou jsme hráli na konci podzimu. Bojovné, kdy nás zdobila defenziva. Nějak se to vytrácí, zbytečně chceme hrát fotbal a je to špatné," mrzelo po utkání domácího útočníka Zdeňka Fladra.

„Dostali jsme víceméně blbé góly, co jsme si řekli před zápasem, zůstalo v kabině," doplnil.

Most ke svému třetímu jarnímu vítězství nakročil už v prvním poločase a nasměroval jej brankář a tvůrce hry v jedné osobě Ondřej Bíro. Jeho ránu tečoval do sítě Tomáš Režný. „Zkoušíme to neustále, roztáhneme se, kluci mi udělají prostor a hledáme místo, že to vyšlo takhle, je jen štěstí," komentoval první branku kapitán Bíro.

„Je to velká zbraň, takhle přehráváme většinu soupeřů. Moc nevědí, co s tím a zatím to funguje," dodal.

Pak měl velkou příležitost mostecký Michal Macháček, ale blanenský gólman Martin Šustr jej vychytal. Tentýž hráč ovšem čtyři minuty před přestávkou krásně uvolnil Macka, který nasadil jesličky obránci a dloubákem přehodil Šustra.

V závěru první půle se připomněli i čeští reprezentanti v domácím dresu, jenže Zdeněk Traxl střílel těsně vedle a pokus Ondřeje Paděry zlikvidoval Bíro. „Šancí jsme si vytvořili docela dost, ale Bíro nás vychytal, měli jsme špatné finální řešení. I když jsme se chystali na jejich přesilovku při hře s gólmanem, přehrávali nás," uznal Paděra.

Už tři minuty po přestávce pak potrestal blanenskou ztrátu míče Kešner, který ideálně vybídl Macka a Most vedl o tři branky. Domácí se dočkali až ve 47. minutě, kdy Šustr nejprve předvedl perfektní zákrok a vzápětí vyslal Traxla do přečíslení s Paděrou, který vsítil patnáctý gól v sezoně. „Nepřipravujeme se speciálně na nikoho, hrajeme svou hru. Věříme, že to bude fungovat a dáme víc gólů než soupeř," odmítal Bíro přehnaný respekt z nejlepšího střelce soutěže.

Paděra se přihlásil zase o chvíli později, když po rohovém kopu Vítězslava Bočka zatřásla jeho dělovka břevnem. Jenže na druhé straně Macháček našel Režného, který se zbavil obránce a jeho přihrávku Kešner v poklidu dopravil do sítě. A dvanáct minut před koncem Macko vybídl Jakuba Poláka, který prostřelil blanenského gólmana popáté. Minutu před koncem už jen Traxl napálil bránícího Václava Šlégra, který si srazil míč do vlastní sítě.

Macko si dvěma brankami vylepšil střeleckou statistiku, v DRFG Superlize malého fotbalu se trefil už jedenáctkrát. „To nesleduji vůbec, co tam spadne, to tam spadne. Někdy to vyjde na mě, dal jsem dva góly a jsem spokojený," pronesl lakonicky mostecký střelec.

Blanensko hraje další zápas DRFG Superligy 2. května v Pardubicích. Ty mají o příčku níž o čtyři body méně. Blanensko chtělo usilovat v premiérovém ročníku celostátní soutěže v malém fotbale o třetí místo. Tenhle cíl se pomalu ale jistě rozplývá, na třetí Jihlavu momentálně ztrácí sedm bodů a do konce zbývají už jen čtyři kola.

Blanensko – Most 2:5 (0:2)

Branky: 47. Paděra, 57. Traxl – 18. Režný, 25. a 33. Macko, 43. Kešner, 48. Polák. Rozhodčí: Šmarda – Denev. ŽK: Španěl – Bíro, Macko. Diváci: 400.

Blanensko: Martin Šustr – Ondřej Paděra, Antonín Preč, Robin Muller, Filip Adamec, Pavel Blaha, Zdeněk Fladr, Zdeněk Traxl, Jan Doležel, Tomáš Prudil, Ondřej Španěl, Vítězslav Boček.

Most: Ondřej Bíro – Tomáš Karaus, Ladislav Kešner, David Macko, Michal Macháček, Jakub Polák, Tomáš Režný, Michal Khauer, Dominik Onuščák, Jan Pyskatý, Václav Šlégr.