Hasičský dorost se utkal ve třech disciplínách. Běhu na sto metrů s překážkami, dvojboji, ve kterém soutěžící museli překonat průlez překážkou – „okno", a přenosu hasicího přístroje. Součástí soutěže byly i znalostní testy z požární ochrany, například ze zdravovědy, prevence při požárech nebo z požární techniky.

V kategorii střední dorostenky skončila osmá Aneta Tichá ze Sboru dobrovolných hasičů Petrovice. „Mou oblíbenou disciplínou je běh. Nejvíc mi daly zabrat testy," uvedla patnáctiletá dívka.

Aneta Tichá z SDH Petrovice skončila v republikovém finále v kategorii střední dorostenky osmá.

Aneta Tichá za svůj úspěch vděčí zázemí, které jí poskytli petrovičtí hasiči. Ti vlastní například kladiny a překážky, na kterých dívka trénovala. Před soutěží na trénincích přidala a absolvovala i třídenní soustředění. „Na celorepublikové soutěže náš dorost připravujeme a vysíláme už šest let a výsledky jsou znát," řekl Jan Filouš, vedoucí kolektivu mládeže petrovických dobrovolných hasičů.

Aneta nebyla z Blanenska jediná, komu se soutěž povedla. Klára Pařízková ze Sboru dobrovolných hasičů Sychotín skončila na pátém místě v kategorii mladší dorostenky a David Pospíšil hájící barvy bořitovských hasičů získal dokonce bronzovou medaili. V kategorii mladších dorostenců se mu podařilo zvládnout dvojboj za necelých osmnáct vteřin.

Aneta Tichá z SDH Petrovice skončila v republikovém finále v kategorii střední dorostenky osmá.

Od jedenáctého do dvanáctého července se v Praze utkalo více než tři sta účastníků republikového finále, a to jednotlivců ve svých věkových kategoriích a členů družstev z každého kraje rozdělených na chlapce a dívky.

MICHAELA REISIGLOVÁ