V Šitbořicích bylo na pořadu třetí kolo českého mistrovství republiky kategorie do 23 let. Svitávku zastupovali Jiří Hrdlička mladší s Romanem Staňkem. V německém Kamenzu odstartoval letošní Světový pohár dospělých. Českou republiku reprezentovali Jiří Hrdlička starší s Pavlem Loskotem a dvojice Favoritu Brno Robert Zvolánek – Jan Havlíček.

Hrdlička mladší se Staňkem kralují ve třiadvacítce už tři roky, a také v posledním roce v této věkové kategorii kráčí za titulem. Ve třetím kole všechny zápasy vyhráli, přičemž třikrát o jediný gól proti týmům Zlína. „Těsné skóre bylo dáno i kratším herním časem. Hrálo se na dvakrát šest minut a tam, když uděláte chybu, tak se to těžko dohání. Na druhou stranu musím uznat, že všechna tři zlínská družstva hrála velmi dobře. Nejsilnější je samozřejmě první družstvo, které nás minule v základní skupině druhého kola dokonce porazilo. I když jsme jim to pak ve finále oplatili, jsem rád, že nás tady v Šitbořicích nenachytali,“ sdělil Hrdlička ml.

Ve finále Svitávka dvakrát vedla, Zlín (Radek Adam /Miroslav Gottfried) vždy srovnával, ale na třetí zásah soupeře už reagovat nedokázal. „Finále jsme měli pod kontrolou, ale nebyl to pro nás jednoduchý turnaj. Měli jsme dovolenou a měsíc jsme vůbec nehráli a netrénovali. Před Šitbořicemi jsme měli jen jeden trénink. Věřím, že v dalším kole už budeme sehranější,“ upozornil Hrdlička ml.
Čtvrté kolo se bude hrát 20. května v Brně a finále o titul mistra republiky 16. června v Letovicích.


DOBRÉ UMÍSTĚNÍ


Světový pohár dospělých čítá celkem osm kol a jednotlivé týmy odehrají čtyři. Každý stát může vyslat dvě i více družstev. Do finále postoupí osm nejlepších, připojí se tým z Asie a zástupce z pořadatelské země turnaje.

Jiří Hrdlička st. s Pavlem Loskotem v Kamenzu obsadili v pětičlenné základní skupině A třetí místo s bilancí dvou vítězství a dvou porážek. S pozdějším celkovým vítězům turnaje německým Obernfeldem prohráli o jediný gól. Zápas o páté místo se pak nehrál pro zranění jednoho z rakouských hráčů. „S pátým místem jsme spokojení, protože v první čtyřce tady jsou absolutně nejlepší světové týmy. To je tvrdá konkurence, takže páté místo je jakýmsi vrcholem našich aktuálních možností. Každý je porazitelný, ale čtvrtá a lepší příčka by pro nás bylo něco navíc,“ zhodnotil turnaj Hrdlička starší.

Brněnský Favorit skončil v základní skupině B poslední a celkovou devátou příčku si vybojoval závěrečným vítězstvím 4:0 nad německým SG Lückersdorf-Gelenau.

MR U23 – ŠitbořiceVýsledky SC Svitávka – základní skupina: – Zlín III 4:3, – Praha/Přerov 9:4, – Šitbořice 5:2. Semifinále: – Zlín II 4:3. Finále: – Zlín I 3:2.
Pořadí MR: 1. SC Svitávka I, 2. Sokol Zlín-Prštné I 3. Sokol Šitbořice atd.

SP 1. kolo - KamenzVýsledky SC Svitávka ve skupině: – SG Lückersdorf-Gelenau (Něm.) 6:4, – RV Obernfeld (Něm.) 5:6, – RC Höchst 2 (Rak.) 1:8, – RSC Schiefbahn (Něm.) 5:4. O 5. místo: – SG Sulz/Dornbirn (Rak.) 5:0 kont. Finále turnaje: RC Höchst 2 – RV Obernfeld 3:4
Pořadí SP: 1. RV Obernfeld (Andre Kopp/Raphael Kopp) 50, 2. RC Höchst 2 45, 3. RMC Stein 40, …, 5. SC Svitávka 30, … 9. Favorit Brno 16.