Kam v pořadí svých hodnot řadíte titul nejlepšího sportovce okresu?
Hodně vysoko. Už několik let zpět jsem u vyhlašování nejlepších sportovců města Blanska, okresu a Jihomoravského kraje a pořád si toho vážím. Krajská anketa je samozřejmě nejprestižnější, ale já si cením všech sportovců, kteří na Blanensku sport dělají nebo jej organizují. A oceněným v této anketě chci pogratulovat. Myslím si, že vyhlášení bylo letos super a má to pro mě stále velkou hodnotu.

V okrese se nevyhlašuje pořadí. Jste jedním z deseti nejlepších. Koho byste dal vy na první místo, kdyby se pořadí určovalo?
To je pro mě těžká otázka. Přiznávám, že osobně všechny vyhlášené neznám. Z těch, co znám, tak je to například běžec Honza Kohut a oba sympaťáci, fotbalisti a futsalisti Ondra Paděra a Honza Koudelka. Netroufnu si vybrat, kdo by měl být první. Asi by si to zasloužili všichni. Zároveň je jasné, že na okrese jsou další vynikající sportovci, kteří se do ankety nemohli dostat. Třeba Adéla Šafářová, Míša Hrubá nebo Jakub Koblasa. S nimi se znám hodně dobře, takže kdybych měl opravdu určit prvního, tak pro mě by to byl někdo z těchto tří.

Které hlavní soutěže pojedete v tomto roce?
Především chci obhájit titul mistra světa v biketrialu v nejprestižnější kategorii elite. Byl by to pátý v řadě a už by to byla hezká šňůra. Stejně jako loni se v listopadu pojede v čínském Čcheng-tu mistrovství světa na umělých překážkách. Tam jsem byl osmý a měl jsem z toho velkou radost. Letos bych se chtěl ještě zlepšit.

Neláká vás zaměřit se na umělé dráhy a získat titul i na nich?
Určitě se snažím být co nejlepší, ale moje dispozice nejsou na takový způsob ježdění. Rozhodně mně víc sedí závodění v přírodě.

Čím se zabýváte kromě získávání titulů mistra světa a dalších vavřínů?
Začali jsme natáčet videa o ježdění a našem sportu. Vydáváme každých čtrnáct dnů nové. Jsou tam různé nápady, odborné věci, ale i sranda. Takže to je teď taková má hlavní mimozávodní vize, aktivita. A jezdím i na různých exhibicích a show.