V nejvyšší soutěži bude jedovnický klub startovat za patnáct let své existence vůbec poprvé. A jeho hráči nechtějí být v lize jen do počtu. „Myslím, že máme na to se v extralize udržet,“ řekl Jiří Rimpler z jedovnického A týmu.

Už úvodní díly letošního seriálu první ligy naznačily, kdo bude v soutěži udávat tempo. Jedovničtí hráli ve velké pohodě a hned první čtyři kola v Příboru a Ostravě se stala jejich kořiští. „Dříve jsme na postup moc tlačili a někdy hráli v křeči. Letos jsme to hodili za hlavu a hráli na pohodu. ,“ přiblížil sezonu Jiří Rimpler.

Podle jeho slov se jedovnickému týmu vyplatila příprava před jednotlivými mistrovskými turnaji. „Na turnaje jsme jezdili již ve čtvrtek večer. Tím pádem zbyla v pátek spousta času na trénink. Na naší hře to bylo dost poznat. Hodně nám pomohl také příchod talentovaného Lukáše Kučery. V klíčových momentech zahrál skvěle,“ všiml si Rimpler.

Postup měli Jedovničtí před turnajem v autocampu Olšovec ve svých rukou. O víkendu jim stačilo jakékoliv medailové umístění. Domácí hráči nastoupili ve složení Josef Rimpler, Šebela, Kučera, Šenkyřík, Láník, Jiří Rimpler. K cestě za prvoligovým titulem je nezastavil ani deštivý první hrací den.

„V sobotu pršelo, takže dráhy byly docela kluzké, jenže my nakonec zahráli lépe než v neděli, kdy bylo pěkně,“ okomentoval výkon týmu Rimpler. Jedovnická minigolfová parta se tak postarala o největší úspěch klubu v jeho patnáctileté historii. Od září naskočí do extraligového kolotoče, kde se v konkurenci dalších šesti týmů popere o udržení v soutěži.

„Určitě je to zatím největší úspěch našeho klubu. Dříve jsme sice mezi jednotlivci několik medailí na republikové úrovni posbírali, ale tohle je týmový úspěch a ten se cení víc,“ dodal Rimpler s tím, že Jedovničtí by chtěli extraligu okusit i v dalších sezonách. V elitní společnosti sedmi týmů by setrvání v lize nemělo být pro tým od rybníka Olšovce přehnaným cílem.

„Sestupují dvě družstva. Podle mého je tam jeden tým, který je slabší než my. S družstvy, která skončila letos na čtvrtém a pátém místě se dá hrát vyrovnaná partie. Rozhodně nejsme bez šance. První dvě kola se hrají v Holešově, kde ještě před startem extraligy máme dva turnaje, takže tamní hřiště budeme mít osahané,“ uzavřel Rimpler. První zápasy nejvyšší soutěže odehrají jedovničtí minigolfisté v září.

RADEK ŠEBELA

JAN CHARVÁT