„Františkovi se teď daří, což dokázal třeba v Irsku, Roman svojí formou přesvědčuje celý rok a já se teď také rozjel. Výkonnost máme všichni tři dobrou, takže bychom mohli uvažovat o slušném výsledku, uvidíme,“ řekl jezdec královehradecké stáje PSK Whirlpool-Author Martin Mareš.

Jezdec z Těchova u Blanska dostal přednost před republikovým šampiónem Petrem Benčíkem. „Petr Benčík byl jako mistr republiky nominován na olympijský závod v Pekingu, ke kterému také směřoval svoji formu. Nyní ke sklonku sezóny je na tom lépe právě Martin Mareš, který svoji formu dokázal i na posledních závodech v Itálii, kde se také světový šampionát odehrává,“ vysvětlil šéf hradecké stáje PSK Whirlpool-Author Vladimír Vávra.

Hradecký závodník Mareš si přitom mistrovskou trasu vyzkoušel už před měsícem, kdy se svojí stájí v Itálii absolvoval závod Tre Valli Varesine. Během něj totiž peloton kroužil na mistrovské trati. Martin Mareš pak závod dojel hned vedle dvojnásobného světového šampióna Paola Bettiniho, který by rád na domácí půdě získal zlatý hattrick.

„Jsou zde náročná stoupání, závod nebude technicky zrovna jednoduchý. Až na několik pasáží jsou zde dosti úzké ulice. Jde o typický italský model, který budou chtít ovládnout Italové i Španělé. Bude se hodně odpadat. Tyhle italské klasiky mi šly a mám je rád, protože se nedá příliš taktizovat. Jede se doslova na férovku,“ poznamenal Martin Mareš.

Jako náhradníci jsou do závodu, který odstartuje poslední zářijovou neděli, nominováni Petr Benčík z PSK Whirlpool-Author a Martin Hebík z AC Sparta Praha. „Počítám, že nejlépe je na tom Roman Kreuziger. O tom, jakým stylem společně pojedeme, se domluvíme na místě. Každopádně zajet chci co nejlépe,“ dodal Martin Mareš. (hyn)