Dvojice Favoritu Brno ho vybojovala loni v říjnu na šampionátu v Kunštátu. Místo nich připadne vítězství dodatečně poraženým finalistům Jiřímu Hrdličkovi s Radimem Hasoněm ze Svitávky. Kepák, který už se kolové aktivně nevěnuje, zároveň od disciplinární komise vyfasoval tříměsíční zákaz startů.

„Tuhle zprávu jsem se dozvěděl v týdnu z rádia. Oficiální cestou nás ještě nikdo nevyrozuměl,“ řekl jeden z poražených finalistů Jiří Hrdlička.

Podle něj se však Svitávečtí o mistrovský titul připravili vlastními chybami na hřišti. Že by marihuana pomohla jejich soupeřům si nemyslí. „Podle mého marihuana Kepákovi jako doping rozhodně nepomohla. My si finále prohráli vlastními chybami, Favorit nás nepřehrál,“ zdůraznil.

Svitávecký kolista si společně s parťákem Radimem Hasoněm spravil chuť na mistrovství světa v rakouském Dornbirnu, kde získali titul mistrů světa. „Titul by měl teď patřit nám, ale mám z toho zvláštní pocit. Mnohem raději bych získal zlato na hřišti a ne od stolu,“ dodal Hrdlička.

Po rozhodnutí disciplinární komise by bronzové medaile měla získat další svitávecká dvojice Loskot-Vitula, která skončila na mistrovství republiky čtvrtá.

Hrdlička s Hasoněm si o víkendu zahrají na tradičním Turnaji mistrů světa v kolové. Ten hostí už po dvaačtyřicáté Šitbořice. Do turnaje naskočí v roli úřadujících mistrů světa.

„Uvidíme v jaké formě zahrajeme. Je tam menší hřiště, takže musíme trošku změnit styl hry. Vůbec nedokážu odhadnout, v jaké síle přijedou soupeři. Zajímavý bude souboj s Rakušany, na které moc neumíme. Proto je každý zápas s nimi pro nás důležitý,“ uzavřel Hrdlička. (jch, vlp)