V závodě byl právě Raboň jediným Čechem, který byl klasifikovaný. Mareš spolu s ostatními jezdci z jeho stáje PSK Whirlpool-Author se do pětiprocentního limitu nevešli, stejně jako polovina původně dvousetčlenného startovního pole.

Poslední díl seriálu Challenge měla být díky svému profilu nejtěžší zkouškou. „Máme za sebou dost náročné dny a únava se už nasčítala. Všichni jsme rádi, že je konec. Sezóna začíná a po tom, jaké v Čechách byly podmínky, nám chyběly kvalitní kilometry. Nikdo neočekával, že bychom tu dělali výsledky,“ podotkl Martin Hebík.

Stošedesátiki­lometrový závod peloton provedl pěti vrchařskými prémiemi. Už na začátku se do sólového úniku pustil Stanislav Kozubek z PSK Whirlpool-Author. Jeho jízda stejně jako řada následujících pokusů neměla dlouhého trvání. Jezdci stáje HTC-Columbia na čele s Františkem Raboněm nechtěli dát nikomu šanci. Němec Greipel dokázal hory přejet a na cílové rovince už nenašel konkurenta. Ve spurtu porazil Španěla Manuela Cardosu a Portugalce Fernándeze. František Raboň přijel na třiasedmdesátém mís­tě.

S pátým závodem současně pro český tým PSK Whirlpool-Author skončilo třítýdenní společné soustředění na Mallorce. „Někteří tu ještě týden zůstanou. Převážná část se ale vrací do Čech,“ dodal šéf stáje Vladimír Vávra.

PATRIK PÁTEK