Při úvodním závodě, kterým byla Velká cena města Olomouc, hned prvních šest míst obsadili právě závodníci královéhradecké stáje. Blanenský Martin Mareš dojel druhý za kolegou Martinem Hebíkem.

„ Ono bylo prakticky jedno, kdo projede páskou první, když jsme byli ujetí tři lidi ze stáje. Kluci ani nijak dramatický spurt nedělali, a proto jsem si mohl dovolit ho rozjet trochu delší,“ usmál se v cíli vítězný Martin Hebík z PSK Whirlpool-Author.

Ve Velké ceně města Olomouc čekalo na jezdce pětadvacet okruhů v celkové délce 107,5 km. „Snažili jsme se neustále útočit, protože tu v silné sestavě přijela pražská Dukla, která si brousila zuby na vítězství. Jelikož se jen vezla a nijak nespolupracovala, bylo štěstí, že na okruhu hodně foukalo a bylo i nepříjemné stoupání. Díky tomu jsme si vytvořili náskok,“ popsal závod Martin Mareš.

V závodě nakonec odjela trojice Martin Hebík, Martin Mareš a Leopold König. Za nimi se pak z pelotonu odpoutala dvojice jejich kolegů Stanislav Kozubek s Františkem Paďourem. V takovém pořadí cyklisté dojeli i do cíle. „Velmi mě mrzí, že tu nebyla taková konkurence. Byla smůla, že se závod křížil s podnikem Košice – Tatry – Košice, kam řada českých jezdců vyrazila,“ dodal bronzový Leopold König.

„Bylo by perfektní, pokud by se podařilo tuto akci podle plánů přeměnit na opravdový etapový závod zapsaný v žebříčku UCI. V zahraničí nám chybí česká atmosféra. Zatím tak jen mohu vzpomínat, jaké to bylo, když jsem jel dvakrát Závod míru. To byla pecka,“ přeje si Mareš.

Seriál pokračuje 9. července tradičním kritériem v Hradci Králové a skončí kritériem na Staroměstském náměstí.

PATRIK PÁTEK A HYNEK SKOTÁK