V týmu, který má ve svém středu mistry světa v kolové Hrdličku s Hasoněm. Jeho šéf Pavel Loskot si od příchodu Mareše hodně slibuje.

„Jirka s Radimem letos na mistrovství světa vyhořeli. Takže jsme museli logicky náš tým nutně posílit. Chtěli jsme někoho, kdo má vztah k Blanensku. Mánes je z Těchova, takže nebylo co řešit. Navíc s ním počítáme jako s týmovou jedničkou. I když budeme hrát venku. Ve dvojici s ním bude podle aktuální formy hrát buď Hrdla, nebo Radim,“ řekl k přestupu Loskot.

Na otázku, kolik za Mareše klub ze Svitávky zaplatil, odpověděl Loskot vyhýbavě. „Bylo to dost. Museli jsme kvůli tomu také prodat několik kol, míčů ze srnčích chlupů, jednu branku a zrušit naše béčko,“ dodal Loskot.

Martina Mareše zastihli redaktoři Deníku v příšeří jedné ze školních tělocvičen v Blansku. Známý cyklista tam v dresu mistra republiky trénoval na novém kole vedení míče. „Kolová je pro mě něco nového. Už jsem sebou třikrát flákl. To se mi nestalo už hodně dlouho. Každopádně je to pro mě výzva, se kterou se hodlám poprat,“ řekl bojovně Mareš.