Koncem ledna pak Mareš společně s ostatními jezdci královehradeckého týmu odlétá na závěrečné soustředění na Mallorku. „Moc bych si přál, aby letošní sezona byla přinejmenším tak úspěšná, jako ta předchozí,“ usmál se při rozhovoru Mareš.

V jaké fázi je příprava na novou sezonu?
Tento týden jsme měli nabírat kondici na běžkách v Krkonoších. Jenže bylo málo sněhu a vedení nakonec soustředění zrušilo. Takže jsem doma a trénuji sám. Jezdím na horském kole po silnicích v okolí. Trasy na Boskovicko nebo Adamov. Snažím se co nejvíce sedět na kole a makat. Pětadvacátého ledna odlétáme na závěrečné soustředění na Mallorku.

Co vás na Mallorce čeká?
Bude to takové doladění přípravy před startem sezony. Už teď se snažíme sedět na kole co nejvíc. Několik hodin denně a najíždět kilometry. Na Mallorku chceme přiletět v co nejlepší formě a pilovat závodní tempo. To se trénuje právě nejlépe společně s celým týmem. V únoru nás už totiž čekají první závody.

Kde pojedete?
Na Mallorce sedmého února. V týmu máme španělského jezdce Marca Reynese, který pochází právě z Mallorky. Nejsem si úplně jistý, že v prvním závodě uděláme nějaký ohromující výsledek. To už bychom tam museli být dlouho dopředu a aklimatizovat se. Podle mě ty první závody budou spíš na rozjetí.

Jak se cítíte? Předloni jste měl zkraje sezony zdravotní problémy a sezona pak nestála za nic …
Musím zaklepat. Zatím se mi nachlazení a různé virózy vyhýbaly. Jsem v pohodě. Před Vánocemi jsem byl na Kanárských ostrovech, kde jsem tvrdě trénoval, ale přes svátky jsem i odpočíval. (úsměv)

Hradecká stáj pro letošní rok opustila okruh profesionálních kontinentálních týmů. Po týmech Pro Tour druhý nejprestižnější na světě. Budete tedy až ve „třetí lize“. Znamená to, že už nebudete jezdit tolik do zahraničí?
Možná to tak po „sestupu“ o patro níž vypadalo, ale náš závodní program se oproti loňsku příliš nezměnil. Docela mě to překvapilo. Loni jsme si udělali na některých závodech jméno. Patrik Sinkewitz a Danilo Hondo vyhrávali a vědělo se o nás. Měli bychom startovat jako loni na závodech ve Francii, Itálii, ve Slovinsku a také v Číně. Závodní plán se ještě dodělává, takže nějaké změny možná ještě budou.

Co si od nové sezony slibujete?
Chtěl bych ji hlavně dobře odstartovat. Jaro je pro mě vždycky náročnější. Rozjíždím se pomaleji. V dubnu a v květnu, kdy máme jet v Itálii bych se chtěl pokusit už zajet nějaký dobrý výsledek.

Také obhajoba titulu mistra republiky by asi pro vás byla příjemná?
To určitě. Ale bude to těžké. Chtěl bych vyhrát nějakou etapu v závodě vyšší kategorie, rozhodně to však nebude jednoduché se prosadit. Kdyby se mi letošní sezona povedla alespoň jako ta předchozí, bylo by to perfektní.