V něm nejvíce sil našetřil Němec Linus Gerdemann. Z českých jezdců dojeli pouze Martin Mareš a František Klouček. Ostatní, stejně jako převážná část startovního pole, nasedla předčasně do aut.

Zatímco před startem spadlo jen několik kapek, v průběhu sto šedesát kilometrů dlouhého závodu se startem a cílem v Ince, se počasí ještě výrazně zhoršilo. Už při stoupání na vrchařskou prémii na Coll de Sóller na stém kilometru bylo startovní pole poloviční. „Od začátku se jely pěkný koule, nikdo tentokrát neměl šanci odjet,“ vysvětlil Leopold König proč měl peloton více než dvacetiminutový náskok na nejrychlejší plánované časy před stoupáním na prémii.

Právě stoupání na Coll de Sóller bylo rozhodující. Pole se v něm doslova rozdrobilo. Na cílové rovince o prvenství bojovala s výrazným náskokem trojice jezdců, z nichž nejrychlejší byl právě jezdec stáje Milram Linus Gerdemann. Za ním si stupně vítězů rozdělili Španělé Valls z ekipy Footon-Serveto a Vazquez z týmu Andalucia Cajasur.

Nejlepší z českých jezdců přijel Martin Mareš na dvaačtyřicátém místě se ztrátou třinácti minut. Další čeští jezdci Jan Bárta z týmu NetApp a František Klouček sice do cíle dojeli, ale ztráta čítající více než dvacet minut znamenala překročení limitu.

„Dnešní závod stál hodně sil. Na vrcholu byly pouhé dva stupně a padaly zmrzlé kroupy. Všichni jsme pěkně vymrzli,“ dodal Martin Mareš z PSK Whirlpool-Author.

Výsledky: 1. Linus Gerdemann (Ger) Milram 3:55:45, 2. Rafael Valls (Esp) Footon-Serveto, 3. Manuel Vazquez (Esp) Andalucia Cajasur – všichni stejný čas, 4. Mikel Nieve (Esp) Euskaltel-Euskadi +2:22, 5. Aitor Pérez (Esp) Footon-Serveto +2:33, 42. Martin Mareš (Cze) PSK Whirlpool-Author +13:20.

PATRIK PÁTEK