Co vás vedlo k založení ženské soutěže?

Vedení Malé kopané Blansko se rozhodlo od sezóny 2015 rozehrát ženskou ligovou soutěž v malém fotbale v blanenském regionu, respektive v jeho okolí vzhledem ke stále obtížnější situaci složit ženský tým pro velkou kopanou.

Co přinese ženským týmům účast v lize?

Hraje se systémem 5+1, takže odpadá obecný problém zajistit dostatečné množství hráček na utkání, protože soutěže jsou na jaře i na podzim, je zaručeno minimálně dvacet zápasů v sezoně. Dále nabízíme kompletní výsledkový servis na stránkách Malé kopané Blansko včetně střelkyň, statistik, anket a podobně. Tam také najdou i rozpisy, propozice, zápisy o utkání, soupisky nebo přihlášky. Na důležitých utkáních je možná účast delegáta popřípadě delegovaného sudího. Ženské týmy se také můžou zapojit do každoročních soutěží Malé kopané o zajímavé ceny.

Malá kopaná má prostor i v Blanenském deníku, počítáte s propagací v médiích i u ženské kopané?

Počítáme s tím, že v médiích budou i výsledky, tabulky nebo reportáže ze zápasů a rozhovory.

Počítáte i se zavedením nových kategorií při vyhlašování nejlepších hráčů?

Každoroční Galavečer Malé kopané Blansko, kterého se účastní okolo dvě stě padesáti hostů včetně sponzorů a zástupců médií, se bude samozřejmě týkat i nové soutěže. Vyhlásíme nejlepší fotbalistku, hráčku dle hlasování fanoušků, střelkyni, brankářku i cenu fair play. Součástí jsou i diplomy, poháry, věcné ceny a finanční ohodnocení pro tři nejlepší týmy.

Je nějaká možnost pro nejlepší hráčky dostat se i na vyšší úroveň, třeba do reprezentace?

Vybrané hráčky budou mít možnost zúčastnit se širšího výběru ženské reprezentace, nejlepší ženské týmy pak postoupí na oficiální mistrovství republiky v malém fotbale.

Kdy chcete soutěž spustit a kde se můžou týmy hlásit?

Rozjezd ženské ligy plánujeme na jaro 2015, startovné je pro všechny týmy Malé kopané Blansko 1 500,– na sezonu. Přihlášku týmu včetně veškerých pravidel, soutěžní řády, disciplinární řády, sazebníky MKB najdete na stránkách na adrese: http://mkblansko.cz/…okumenty.php. Přihlášky do ženské ligové soutěže se odevzdávají na valné hromadě, která se koná tuto sobotu 20. prosince od 16.00 v restauraci Lidový dům v Lysicích.

Říkal jste, že minimální počet zápasů je dvacet, znamená to, že se musí přihlásit aspoň deset družstev?

Pro první ročník počítáme s účastí šesti týmů, systémem každý s každým a to dvoukolově (2 x na jaře, 2 x na podzim), to dělá zmiňovaných dvacet zápasů.

Pokud nebude dostatečný zájem, liga nebude?

Všichni víme, že rozjezd jakékoliv soutěže je vždy problémový, proto je možná i varianta s pěti týmy, což je nejnižší možný počet, aby se soutěž v roce 2015 odehrála. S menším počtem účastníků nemá cenu soutěž rozehrávat. Nicméně vzhledem k aktuálním problémům se složením kádru u většiny ženských týmů velkého fotbalu v našem regionu věřím, že se ženská soutěž v nadcházející sezóně rozehraje.