„Týmům, které by měly o účast, v této nově vznikající, soutěži zájem, vedení MKB nabízí různé výhody včetně výsledkového servisu, mediální prezentace, účasti sudích na důležitých zápasech. A hlavně odpadají problémy se zajišťováním dostatečného počtu hráček, hraje se systémem 5 + 1," vysvětluje místopředseda Malé kopané Blansko Zdeněk Burýšek.

Soutěž se bude hrát stejně jako ostatní třídy sdružené pod Malou kopanou Blansko, tedy na jaře a na podzim systémem domácích a venkovních zápasů. To znamená minimálně dvacet soutěžních utkání v sezoně.

Ženská soutěžpředpokládaný start: jaro 2015
hraje se systémem 5+1
zaručeno minimálně 20 utkání v sezoně
kompletní aktuální výsledkový servis na stránkách MKB včetně střelkyň, ČK, anket, atd.
možná účast delegáta popř. delegovaného sudího na důležitých zápasech
prezentace v Blanenském deníku Rovnost (výsledky, tabulky, tabulky střelců, reportáže ze zápasů, rozhovory)
možnost účasti vybraných hráček v širším výběru ženské reprezentace ČR
účast nejlepších ženských týmů na oficiálním Mistrovství ČR v malém fotbale
finanční ohodnocení pro nejlepší tři týmy

Součástí je kompletní aktuální výsledkový servis na stránkách Malé kopané Blansko včetně pořadí střelkyň, statistiky červených karet, anket a podobně. K dispozici budou komplexní informační materiály, tedy rozpisy, propozice, zápisy o utkání, soupisky týmů nebo přihlášky hráček.

Každý čtvrtek také vychází v Blanenském deníku Rovnost výsledky a informace z dění v blanenské malé kopané. „Vybrané hráčky dostanou možnost probojovat se do širšího výběru ženské reprezentace, nejlepší ženské týmy se účastní oficiálního mistrovství České republiky v malém fotbale," připomíná Burýšek.

Pro týmy sdružené v soutěžích Malé kopané Blansko připravují organizátoři na závěr sezony Galavečer Malé kopané, kterého se účastní okolo dvě stě padesáti hráčů, sponzoři i zástupci médií. Vyhlašují se nejlepší týmy, hráči i cena fair-play, to bude nově platit i pro ženskou kategorii. „Samozřejmostí jsou diplomy, poháry a věcné ceny pro všechny oceněné, pro tři nejlepší týmy také finanční ohodnocení," upřesňuje Burýšek.

Rozjezd ženské soutěže je plánovaný na jaro 2015, teď je prostor pro přihlašování týmů. Startovné je pro všechna družstva stejné, 1 500 korun na sezonu, přihláška je včetně pravidel, soutěžních řádů i sazebníků Malé kopané k dispozici na webových stránkách malé kopané Blansko.