Druhý den budete chodit po čtyřech nebo vůbec. Tohle nejsou agitační větičky pro nějaké armádní cvičení ocelových mužů, či povolávací rozkaz na školní bramborovou brigádu. Takhle vás s úsměvem přivítá partička lidí ze Sportovního Clubu Ráječko.
Na startu adrenalinového závodu horských kol, co už pátým rokem organizuje. Pětihodinový maraton v sedle bicyklu s názvem Magorman. „Dříve jsme pořádali v okolí Ráječka závody horských kol, ale časem to již bylo organizačně neúnosné a tak přišla změna,“ řekl jeden z organizátorů akce Zdeněk Přibyl.


Do závodu mohou naskočit buď jednotlivci nebo tříčlenná družstva. Muži, ženy či smíšené týmy. Předkrmem hlavního menu bude závod pro děti a rodiče. „Sice se nám nehlásí tolik jezdců jako kdysi na závody horských kol, ale zase je větší pohoda a méně stresu,“ dodal Přibyl.
V čem spočívá kouzlo závodu? Na trať vyrazí tříčlenná družstva nebo jednotlivci. Pojedou pět hodin v kuse. V případě družstev jedou pouze dva lidé. Třetí závodník vždy jeden okruh odpočívá. Při pravidelném střídání tedy každý ujede dva okruhy a ve třetím sedí. Délka okruhu je pět a půl kilometru. Jede se po zpevněné lesní cestě. Na jezdce čeká po startu na horním konci Ráječka stoupání, které vystřídá prudký technický výjezd do Karolína. Následuje lesní úsek a sjezd do Ráječka. Tři sta metrů asfaltky a nájezd do dalšího kola. Vyhrává družstvo nebo jezdec, který za pět hodin ujede nejvíce okruhů. „Trať je okořeněna několika průjezdy přes potok. Přes všechny nástrahy se dá závod absolvovat v pohodě, s prožitím krásné soboty s kamarády,“ uzavřel Zdeněk Přibyl.


Magorman – 25. 8. Ráječko.
Kategorie: Smíšená družstva, muži, ženy, jednotlivci. Přihlášky Zdeněk Přibyl 728 009 595.