Přitom na konci roku to vypadalo, že by se tamní vleky mohly rozjet. Vedení Sokola jednalo s investorem, který se měl podílet na provozu sjezdovky. Jenže areál zůstal nakonec zavřený. „Situace je špatná. Nelyžuje se. Není to kvůli tomu, že by bylo málo sněhu. Snažíme se najít strategického partnera, který by se podílel na provozu areálu,“ přiblížil aktuální situaci na Hořicích Škaroupka.

Zda ho blanenští Sokolové najdou, je otázkou. „Skiareál Hořice je věcí Sokola Blansko. Ten ho provozuje. My do toho nemůžeme mluvit. Město na Sokol v minulosti bezplatně převedlo vleky a vyšlo vstříc v dalších věcech,“ poznamenala starostka Blanska Jaroslava Králová. Podle ní mají provozovatelé sjezdovky problémy s nedostatkem peněz. „Utáhnout takový areál je hodně nákladné. Zvlášť v minulosti, kdy nebylo moc sněhu,“ dodala Králová.

Přitom když napadl sníh, bývalo na Hořicích plno i díky snadné dostupnosti areálu. „Na Hořice jsem vozil dceru, která si tam dobře zalyžovala. Od nás je sjezdovka blízko a vleky nebyly drahé. Že je na Hořicích zavřeno mi nevadí, protože nelyžuji. Dcera teď jezdí se spolužáky na sjezdovku do Olešnice, kde má se školou týdenní lyžařský kurz,“ řekl Stanislav Tůma z Adamova.