„Do poslední chvíle jsme se rozhodovali, jestli mám na tokijském turnaji nastoupit. Nakonec jsme se rozhodli pro start, ale tříslo začalo bolet a díl to nešlo,“ popsal situaci dvojnásobný olympijský vítěz v judu, který podle nejčerstvějších informací asi vynechá i turnaj Masters v Jeruzalémě, který se koná 22. prosince.

Limitovaly vás potíže s třísly už před turnajem v Tokiu?
Kvůli tříslu jsem před odletem navštěvoval profesora Pavla Koláře. Chodil jsem na injekce a snažili jsme se ho vyléčit. Bezprostředně před Grand Slamem to v tréninku nebylo moc dobré.

Radující se český judista Lukáš Krpálek
Krpálek prolomil prokletí. Po devíti letech se dočkal triumfu na Grand Slamu

Jak to teď bude s tříslem pokračovat?
Zase budu chodit po doktorech. Na vyšetření jdu v pátek. Doufám, že zranění není vážné. Musím se dát do kupy, věřím, že to bude dobré. Trochu se to teď zlepšilo, ale raději netrénuju.

Nakolik je reálná účast na Masters v Jeruzalémě?
Rozhodující slovo budou mít lékaři. Kdybych se zvládl dát do pořádku a věděl, že je to na sto procent, tak bych startoval. Nechávám to lehce otevřené. Nicméně tříslo mě trápí přes tři týdny a potřebuju ho vyléčit. Uvidí se v následujících dnech, jestli má cenu do Izraele cestovat.

Jakou šanci tomu dáváte?
Kdyby nešlo o Masters, asi bych ukončil sezonu. Jenže na vrcholném turnaji se rozdávají velké body a ta soutěž má svou prestiž. Když se mi letos nevyvedlo mistrovství světa, přál jsem si něco shrábnout aspoň na tomto turnaji. Pojedu jen když bude tříslo v pořádku.

Lukáš Krpálek (foto archivní).
Krpálek odjede z MS bez medaile. V boji o čtvrtfinále ho na ipon přemohl Korejec

Co celkově říkáte svému zdravotní stavu?
Už mám nějaký věk. Člověk něco vyléčí a přijde něco dalšího. Kdybych byl v použitelném stavu, rád bych se na Masters popral o medaili. Jenže tříslo už asi nebude nikdy v pořádku.

Co plánujete na začátek roku 2023?
Až budu stoprocentně zdravotně v pořádku, naskočím zpátky do turnajů. Ten nejbližší je Grand Prix v Portugalsku ve druhé polovině ledna. A potom pravděpodobně pařížský Grand Slam.