Pár Favoritu Brno Šmíd-Böhm, který nasbíral v průběhu letošní sezony největší počet nominačních bodů, na šampionát do švýcarského Winterthuru nejede. Dveře na mistrovství Brňanům přibouchlo zranění kolena Pavla Šmída. Místo nich se do reprezentačních dresů devátého listopadu obléknou svitávečtí Robert Loskot a Pavel Vitula.


„Je to pro nás velká výzva. Vždyť je to historicky první účast dvojice za Svitávky na mistrovství,“ řekl Robert Loskot. Svitávka bude mít v zemi čokolády hned dvojí zastoupení. V roli náhradníků totiž jedou Pavel Loskot a Radim Lepka.


Pro Roberta Loskota s Pavlem Vitulou je švýcarský turnaj báječným finále povedené sezony. Páru se dařilo v české extralize i při mistrovství republiky, kde vybojoval stříbro. Na světové scéně však bude hrát poprvé. „Pro mě osobně je účast na šampionátu splnění osobního i sportovního cíle. Na druhou stranu cítím zodpovědnost. Nezklamat,“ poznamenal Vitula. Právě on bude na hřišti krotit v brance střely soupeřů.


V prvním zápase narazí Loskot s Vitulou na dvojici belgických veteránů Coventa s Martensem. Následující střetnutí se proti nim postaví obhájci titulu z Německa. Abel a Hess. „Vyjma Chorvatů, které jsme viděli hrát pouze na jednom turnaji, soupeře známe. Klíčový bude hned první zápas s Belgií. Vítězství by nás určitě psychicky nakoplo,“ dodal Vitula. Jeho parťák Loskot vidí šanci na případný úspěch v dodržení předzápasové taktiky. „Soupeři jsou silní. Každý má však nějakou slabinu. Nesmíme však hrát zbrkle. Rozhodovat určitě budou zkušenosti a chyby. Fyzicky jsme připraveni dobře, teď je na nás, jak se s tím popereme,“ řekl reprezentant Loskot. O poslední medailovou radost české výpravy se postarali loni Böhm s Hrdličkou, když přivezli stříbro. „Reálné je umístění na čtvrtém, pátém místě. Ale bedna je bedna,“ uzavřel s úsměvem Loskot.