Najet za devět dní sto tisíc kilometrů na kole a díky tomu získat pět set tisíc korun do sbírky od domluvených partnerů. Tak zní letošní cíl výzvy Kolo pro ADAMA, do které se může zapojit úplně každý, ať už finanční podporou nebo najetými kilometry.

První ročník Letovické 24h se konal v pátek a v sobotu a byl součástí výzvy, která končí 30. července. Účastníci měli jednoduchý úkol – najet za čtyřiadvacet hodin co nejvíce kilometrů na předem vytyčeném okruhu.

Mužům kraloval Aleš Zavoral, který zvládl osmačtyřicet kol, celkově najel přes 667 kilometrů. Druhý Tomáš Křováček zaostal o téměř třicet kilometrů, třetí místo bral Stanislav Růžička.

Mezi ženami nenašla konkurenci Jitka Raková, která okruh objela čtyřicetkrát, čímž zapsala 556 kilometrů. Přes pět set kilometrů zvládla za jeden den i druhá Hana Uhlíková, třetí příčku vybojovala Natálie Sichálková.

Závodilo se i v kategorii štafet, dvojicím kraloval tým Jakubkolo/CK Salaš ve složení Roman Petřvalský a Stanislav Mančík. Ve trojicích najel nejvíce SNAIL team, do kterého patřili Milan Brůžek, Jakub Reidinger a Jan Fuxa.

Letovická 24h - 1. ročník

Muži: 1. Aleš Zavoral (667,2 km), 2. Tomáš Křováček (639,4 km), 3. Stanislav Růžička.
Ženy: 1. Jitka Raková (556 km), 2. Hana Uhlíková (528,2 km), 3. Natálie Sichálková (458,7 km).
Dvojice: 1. Jakubkolo/CK Salaš - Roman Petřvalský a Stanislav Mančík (695 km).
Trojice: 1. SNAIL team - Milan Brůžek, Jakub Reidinger a Jan Fuxa (667, 2 km).