V krajském přeboru byla stoprocentně úspěšná pouze Olešnice. Blansko drží třetí příčku. Volejbalisté Rájce nedotáhli do konce výtečně rozehrané první utkání s Vítovicemi a zvítězili pouze v jednom z utkání.


2. liga muži
Brno – Letovice 3:2 a 3:1

Letovice podlehly ve svém prvním vystoupení na palubovce Sokola Brno. „Vyhořeli jsme, jako již tradičně, na příjmu. Soupeř byl hratelný, jenže bez příjmu se vyhrát prostě nedá,“ konstatoval po utkání hrající trenér Letovic Milan Reitschmied.


KP I ženy
Blansko – DDM Brno 0:3 (-11,-12,-26) a 0:3 (-22,-10,-13)

Volejbalistky Blanska si odbyly svoji premiéru v krajském přeboru jedna. DDM patří dlouhodobě k nejlepším v soutěži a v Blansku obě utkání s přehledem vyhrál. „Myslím, že děvčata ostudu neudělala. Soupeř byl velmi silný. Škoda, že jsme neuhráli alespoň jeden set,“ řekl kouč Blanska Arnošt Göttinger. Stínem utkání bylo těžké zranění kolena smečařky DDM Kramářové.


KP II muži
Blansko – Letovice B 1:3 (-14, 21, -21, -20) a 3:0 (18, 22, 19)

Blansku se v letošním krajském přeboru druhé třídy nebývale daří. Do utkání nastoupili ale Blanenští ve značně improvizované sestavě. Nejcitelněji chyběl Pirkl, který si poranil kolenní vazy a mimo hru bude delší dobu a Kakáč, kterého povolaly druholigové Letovice. „Máme problémy se soupiskou. Proti Letovicím musel na smeči hrát libero Foral,“ poznamenal smečař Kamil Nejezchleb. V první zápase se domácí trápili na příjmu. Pouze ve druhém setu dokázali Letovice tvrdým servisem donutit k chybám. „V následujícím zápase jsme zlepšili nahrávku. Výborně zahrál nahravač Skoupý. Soupeři se již tak nedařilo. Změnil nahrávače a po prohraném prvním setu se už nedostal do tempa,“ dodal Nejezchleb. V příštím kole blanenský tým posílí smečař Návrat.


Vítovice – Rájec-Jestřebí 3:2 (-19,-22,28,15,13) a 2:3 (-22, 22, -13, 18,-11)

Rájec nedokázal v prvním utkání využít vedení o dva sety. V dramatické koncovce třetího setu podlehl 28:30 a následně ztratil i další dvě sady. V odvetě měli v pátém setu naopak více štěstí hosté.


Olešnice – Ivančice 3:1 (22,-20,14,18) a 3:2 (-23, 20, -14, 21, 10)

Olešnice přivítala na své palubovce Ivančice, které se zatím topí na dně tabulky. Domácí potvrdili papírové předpoklady a v prvním zápase celkem jednoznačně zvítězili, když Ivančicím nechali jediný set. „Soupeř hrál s mladými hráči, kteří zatím sbírají zkušenosti. Ale ve druhém zápase nás hodně potrápili. Chyběli nám však někteří klíčoví hráči. Hlavně smečař Kubíček. To je naše velká opora. Na soupeře platí svoji výškou. Dva hráči také právě dokončují vysokou školu, takže s námi také moc pravidelně v přeboru nehrají,“ řekl hrající kouč Sokola Olešnice Jaroslav Slavíček.