Právě ti si dali dostaveníčko o víkendu, aby poměřili vytrvalost, sílu a rychlost rozhodování na dlouhé trati při Mistrovství republiky na dlouhé trati. Do Blanska jich přijelo více než tři sta. MTBO (Mountain Bike Orienteering) je zatím méně známý sport, jehož podstatou je spojení jízdy na horském kole s orientací v neznámém terénu. Závodníci při něm za pomoci mapy a buzoly zdolávají trať v terénu a v co nejkratším čase, přičemž musejí projet přes několik kontrol. Jezdec se pohybuje po cestách a stezkách, jízda mimo ně je zakázána.

Na sobotu pořadatelé z blanenského klubu orientačních sportů připravili velmi fyzicky náročný závod. Soutěžilo se v sedmnácti kategoriích a nechyběla ani řada jezdců ze zahraničí.

Ve velice obtížném, rozbahněném terénu zvítězili dle očekávání favorité. V kategorii Elite Renata Paulíčková z OK Jihlava a Martin Ševčík z KOS TJ Tesla Brno.

Na nedělní krátké trati se jelo o body do Českého poháru. Sobotní zlato s přehledem obhájila Renata Paulíčková. V mužské Elitě potom své soupeře převálcoval nestor českého MTBO Jaroslav Rygl z Pell's MTBO team.

Mistrovství republiky v MTBO na dlouhé trati

Ženy ELITE
1. Paulíčková Renata (OK Jihlava)
2. Kaminska Anna (Polsko)
3. Zinkl Sonja (Austria)

Muži ELITE
1. Ševčík Martin (KOS TJ Tesla Brno)
2. Haselsberger (Kevin Germany)
3. Rygl Jaroslav (Pell's MTBO team)

4. kolo Český pohár v MTBO krátká trať


Ženy ELITE
1. Paulíčková Renata (OK Jihlava)
2. Chudíková Barbora (OK Jihlava)
3. Gigon Michaela KOS (TJ Tesla Brno)

Muži ELITE
1. Rygl Jaroslav (Pell's MTBO team)
2. Lauerman Jan (OK Jihlava)
3. Bogar František (OK Jiskra Nový Bor)

ROMAN DANĚK