Jaké další mety kromě mistra světa jste loni ještě zdolal?
Získal jsem i titul mistra Evropy v dlouhém triatlonu v Amsterdamu, vyhrál jsem Český pohár v dlouhém triatlonu a vážím si i ocenění nejlepší veterán nad 50 let města Brna. Také nebylo nic jednoduchého v této anketě uspět.

Co především jste chtěl letos obhájit?
Předně vítězství v Českém poháru a za druhé kvalifikovat se na mistrovství světa v sérii Ironman 70.3 do francouzského Nice pro rok 2019. A chtěl jsem se umisťovat v závodech v absolutním pořadí v prvních dvou třetinách startovního pole. Tedy v konkurenci aktivních mladých triatlonistů.

V posledním podzimním utkání divize D porazili fotbalisté Blanska (modré dresy) Velkou Bíteš 9:0.
Podzimní tečku udělala fotbalová exhibice. Blansko smetlo Velkou Bíteš

Výsledky 2018
Duben
• Triatlon ve Slovinsku
– 1. místo
Květen
• Krušnoman dlouhý duatlon, mistrovství České republiky, Český pohár – 1. místo
• Ironman 70. 3., Sant Polten – 1. místo (diskvalifikace za odhození obalu od tyčinky)
Červen
• Poloviční triatlon v Maďarsku – 1. místo (diskvalifikace za nedodržení limitu v plavání 1 hod. – dosažený čas 1 hod. 2 min.)
• Plecháč Blansko – 2. místo
Červenec
• Olympijský triatlon Žďár – 1.místo
• Poloviční triatlon Palava Race, Český pohár – 1. místo
• Orca triatlon Žďár – 1. místo
• Xtera Vysočany – 2. místo
Srpen
• Dlouhý triatlon, Pieštany, Český pohár – 1. místo
• Půlman Žďár, poloviční triatlon, Český pohár – 1. místo
Září
• Vídeň, olympijský triatlon –1. místo
• Slovinsko, Koper Ironman70,3, kvalifikace na mistrovství světa – 1. místo
Říjen
• Poreč, poloviční triatlon –1. místo

Jak důkladná byla vaše příprava?
Rok jsem jako vždy odstartoval v posilovně, v bazénua na běžkách. První závody byly ze série běhů do vrchu v rámci závodů Železnohorského poháru. Tam jsem skončil absolutně třetí.V dubnu jsem absolvoval soustředění v Chorvatsku, kde se hlavně najížděly cyklistické kilometry. Závodní triatlonová sezona pak ještě v tomtéž měsíci začala polovičním triatlonem ve Slovinsku a tam také vyvrcholila kvalifikací na mistrovství světa. Závody jsem vyhrával a jen výjimečně jsem skončil druhý.

Nejtěžší asi byla ta kvalifikace na Ironmana.
Určitě. A byl to i jedenz nejtěžších závodů, který jsem kdy jel. Plavalo se v moři, to ještě šlo, ale to další… Cyklistika, trať kopcovitá, nahoru dolů, celkový počet nastoupaných výškových metrů byl dvanáct set. Běh kolem pobřeží za teploty atakující třicet stupňů Celsia.

Co vás na takové dřině uspokojuje?
Sport jako takový. Když jsem ale jel z desetikilometrového stoupání dolů rychlostí pětašedesát kilometrů v hodině, zalehnutý v hrazdě, vybavil jsem si svoje vrstevníky, jak také v předklonu tlačí ty svoje nákupní vozíky v supermarketech, nemohl jsem se ubránit srovnání. V tomto momentě jsem byl na sebe hodně pyšný. No comment. A více jak první místo v kategorii mě těšilo 817. místo ze čtrnácti set startujících.

Počítáte s tím, že na samotném mistrovství světa asi budou podmínky ještě těžší?
Slot na mistrovství světa jsem nevzal z důvodu vysokého startovného 490 eur. Ale mám ještě možnost vyjet si účast v roce 2019.

Ilustrační foto.
Vypil půllitr rumu, pivo. Pod vlivem skoro čtyř promile neudržel auto na silnici

Jak tedy vyzní celkové hodnocení vašich letošních výsledků?
Jednoznačně můžu konstatovat, že stanovené cíle byly splněny. Především tedy první místo v Českém poháru v dlouhém triatlonu. Těší mě všechna vítězství a dodržení předsevzetí o umístění v absolutním pořadí. Jsem rád, že moje výkony motivují mnohem mladší závodníky v jejich kariéře. A ty starší, nesportující, přinutí své tělo zapojit do aktivní činnosti a nebát se stáří. Ale chtěl bych i pogratulovat sportovcům okresu a města Boskovic za jejich skvělé sportovní úspěchy v roce 2018. Nebylo jich málo.