Stává se pravidlem, že okresní přebory ve stolním tenise na Blanensku nevyhrává favorit. Stejně jako loni vypálil všem rybník hráč, se kterým se do finále jaksi nepočítalo. Obhájce z loňska v kategorii mužů, Roman Chajda, sice skončil hluboko v poli poražených, ale dokonale ho zastoupil Luboš Bezděk. Sportovní obojživelník, který mimo stolní tenis hraje druhou ligu ve florbalu a kope do míče v okresním přeboru za domovskou Šošůvku.


„Ze začátku jsem nehrál moc dobře. Až po vítězství nad jedním hráčem z vyšší soutěže se to zlomilo. Začal jsem si více věřit, trošku zariskoval a začalo se mi dařit. Nejtěžší zápas bylo pro mě čtvrtfinále s Pavlem Voráčem, kdy jsem prohrál první dva sety, ale nakonec dokázal utkání otočit,“ řekl po turnaji vítěz mužské kategorie.


Bezděk hrající okresní přebor za Šošůvku tak dokázal, že kromě florbalové hole a fotbalového míče ovládá i pingpongovou pálku. Postupně vyřadil za zelenými stoly čtyři hráče krajských soutěží. Nejcennější skalp získal v samotném finále dvouhry, kde si poradil s domácím favoritem Josefem Kvíčalou.
Kromě Bezděka se z hráčů okresních soutěží prosadili už jen Pavel Těžký z Boskovic a Leoš Dvořák ze Šošůvky. Ten prohrál souboj o třetí místo s blanenským Jiřím Přikrylem. Dvořák v konečném účtování dosáhl na sedmou pozici.


Ve čtyřhrách si vítězství po zásluze vybojovali domácí stolní tenisté hrající krajský přebor. Pavel Voráč a Pavel Kolář. Ve finále udolali po vyrovnaném boji pár Kuběna, Švancara. Na poslední chvíli složená dvojice Kuběna a Švancara si ve druhém kole nečekaně hladce poradila s nejvýše nasazeným blanenským párem Kvíčala-Přikryl ml.
Nedělní turnaj mládeže poznamenala absence několika dobrých hráčů, které nepustila do boje nemoc či zranění. Nicméně i tak se diváci dočkali v závěrečných kolech několika velmi kvalitních zápasů.


V soutěži dorostenců neměl konkurenci Aleš Klečka z Voděrad. V kategorii starších žáků se vypjal k životnímu výkonu Petr Krása ze Zbraslavce, jenž ve finále zdolal další překvapení turnaje Milana Chlupa ze Svitávky.


Petr Krása podle předpokladů uspěl rovněž v kategorii mladších žáků, kde díky neúčasti nemocného Davida Kvíčaly neměl soupeře. Přesto ho ve finále důstojně prověřil Michal Ježek z Blanska. Mezi dívkami se prosadily divizní žákyně Blanska Petra Suková a Lenka Hrouzová.