I tentokrát byli rozhodčí nekompromisní, když při nájezdu do závěrečných pětikilometrových okruhů cílovým městem odvolali více než stočlenné hlavní pole se všemi členy hradecké stáje. Vyhrál Brit Cummings.

„Tak už to v Itálii skutečně bývá. Na start se postaví dvě stě závodníků, ale do cíle se jich kvůli tvrdým podmínkám dostane v lepším případě jen několik desítek. Narozdíl od dvou předchozích, tento závod tak náročný nebyl a prakticky rozhodlo štěstí. Mohlo se stát, že v ujeté skupince bude kdokoli z nás. Rozdíly totiž veliké nebyly,“ konstatoval holý fakt nejlepší člen hradecké výpravy Martin Mareš.

Po dvou stech kilometrech v parném počasí se z vítězství radoval Steve Cummings z Barloworldu, který ve spurtu tříčlenné ujeté skupinky porazil Celliho z LPR Brakes a Borisova z Amore & Vita - McDonald's. Teprve s více než dvouminutovou ztrátou přijela patnáctičlenná skupina se Stefanem Garzellim a Danilo Di Lukou. Hlavní pole se do cíle kvůli odvolání rozhodčích vůbec nedostalo. „Nevím, jestli by se v posledních pěti pětikilometrových okruzích mohla stát výrazná změna. Tentokrát jsme ale byli v pelotonu úplně všichni. .Na druhou stranu je fakt, že bychom se tam zbytečně motali těm, kteří si jeli pro jasné vítězství,“ zhodnotil závěr závodu lanškrounský rodák Tomáš Bucháček.

Z Itálie se tým ve složení Mareš, Danačík, König, Kozubek, Klouček, Schulze a Kaltofen vrátil koncem týdne zpátky do Čech, přestože se někteří do Itálie příští týden opět vrátí na Giro del Veneto. „Jsem rád, že se opět rozjel Martin Mareš,“ chválil svého jezdce trenér hradecké stáje PSK Whirlpool-Author Otakar Fiala.

Patrik Pátek