Už pravidelně se zde každoročně poslední březnový víkend jezdí jeden z prvních významných prestižních bikových závodů sezóny – cross country Kamptal Klassik Trophy C1.

O víkendu nechyběli ve startovním poli závodu kategorie juniorů ani dva bikeři z cyklistického oddílu Moravec Sokol Benešov. Radek Barák a Michal Vyroubal. Závodu, který v letošním oficiálním týmovém programu nefiguroval, se účastnili z vlastní iniciativy a na poprvé v letošním roce je čekalo vskutku náročné závodnické sousto. Těžká, dlouhá trať. Klikatící se mezi vinicemi, na které se střídají prudké výjezdy se strmými sjezdy, prověřila velice důkladně připravenost všech bikerů. Bikeři odjeli šest okruhů, z nichž každý měřil přes šest kilometrů.

Benešovští bikeři v první polovině závodu vcelku drželi se soupeři krok a ve více jak šedesátičlenném startovním poli juniorů se v pořadí pohybovali na začátku čtvrté desítky. Ve druhé části závodu se ale zcela jednoznačně projevila skutečnost, že junioři z Moravce mají doposud v sedle kola naježděno minimum tréninkových kilometrů.

Radek Barák závod dokončil se ztrátou jednoho kola na 52. místě a Michal Vyroubal po střízlivém odhadu současných možností závod vzdal.

Přesto se Moravec s prázdnou z Rakouska nevrátil. Michal Šimerle, odchovance benešovského oddílu závodící v současnosti za KC Kooperativu Jablonec, zajel velmi dobrý závod a blýskl se na úvod sezony desátým místem. Nejlepší z juniorů byl domácí Alexander Gehbauer z Klagenfurtu, který zvítězil v čase 1:36:55 hod.

Vítězem elitní kategorie mužů se stal opět domácí závodník Christoph Soukup z týmu Fuji Bikes Europe. Nejlepší z Čechů, Tomáš Vokrouhlík z Factor Bike Team, dojel na 4. místě.

Mezi ženami si vavřín vítězky odnesla také domácí závodnice Elizabeth Osl z týmu Ghost Internationa. Nejlépe z českých bikerek zajela Šárka Chmurová z MaxCursor. Skončila podobně jako Vokrouhlík na nepopulárním bramborovém místě.