Turnaj provázelo vedro i bouřky, které smáčely hráče i diváky. Do sobotních vyřazovacích bojů prošel i domácí FC Kvasar Černá Hora složený ze zkušených fotbalistů Němce, Traxla, Bezděka, Mazala, Trávníčka a dalších. Ve čtvrtfinále narazil na špičkový futsalový tým Tango Brno. Od začátku bylo jasné, že Brňané jsou favority. Jenže Kvasar za mohutného povzbuzování fanoušků dotáhl zápas k remíze a po penaltách propukly oslavy. Černá Hora se totiž dostala senzačně až do semifinále. „To jsme vůbec nečekali, že se dostaneme až sem. Nás bylo málo včera i dnes. Po prohře s Tripoli jsme mysleli, že pojedeme domů. Ale splnili jsme to, co jsme si řekli, hráli jsme zodpovědně a bojovali, díky tomu jsme vyhráli. Teď už nemáme co ztratit, zkusíme vyhrát další zápas," hodnotil výkon týmu ve čtvrtfinále Radek Bezděk.

Semifinále provázela průtrž, v té se více dařilo soupeři. Pozdější vítěz turnaje, pražský tým Akta – Rez, zvítězil jasně 4:0. „Tam už byl poznat ten rozdíl, byli lepší, fotbalovější," uznal po prohře Libor Němec.

Všechno se pak na hřišti soustředilo k zápasu o třetí místo. Kvasar měl v souboji o třetí místo výhodu proti soupeři v silné divácké kulise i v tom, že Karlsberg odehrál skoro celý turnaj pouze v pěti hráčích, neměl tedy nikoho na střídání. Hřiště se po dešti začalo měnit v oraniště a kombinace byla stále těžší. Domácí byli aktivnější, fanoušci je hnali za gólem, jenže se radovali Brňané, po pěkné akci šli do vedení. Ještě do přestávky srovnal tahoun černohorského týmu, zkušený Antonín Mazal. Ve druhém poločase měl víc šancí Karlsberg, nastřelil tyč, pak druhou a z dorážky po ní dal druhý gól. Brance předcházela situace, kterou viděli Černohorští jako faul. Rozhodčí Strya si poté odvezl z turnaje celou sbírku nepublikovatelných pojmenování. Těsně před koncem rozhodl o penaltách znovu Mazal, který se natlačil do vápna a dostal míč do brány.

První čtyři penalty na těžkém rozbahněném terénu gólem neskončily. Po páté sérii to bylo nerozhodně a mohl jít kopat libovolný hráč klidně vícekrát po sobě. Mazal vykročil ke značce pokutového kopu a zkušeně proměnil i svou druhou penaltu. „Na to druhé kolo už si kluci nevěřili, tak vyslali mě, neměl jsem s tím problém," dodal po utkání Mazal.

Trefil se i soupeř, nakonec rozhodla až proměněná penalta Traxla. A skvělý gólman Trávníček, který naskakoval na penaltové rozstřely a vychytal i poslední kop soupeře. Černá Hora tak začala slavit překvapivý triumf. „Ukázalo se, že jsme dobrá parta. A jestli budeme slavit? My jsme slavili už včera," vtipkoval po výhře Němec.

Finále patřilo bitvě mezi Prahou a Brnem. Tripoli Brno i pražský Akta – Rez předváděly špičkový fotbal. Škoda že tempo nejsledovanějšího zápasu turnaje vázlo na chybějících míčích. Hráči měli jeden a ještě si pro něj museli chodit do pole sami. Možná to měl za úkol zajistit starší muž s cedulkou pořadatel, který kvůli nadměrné konzumaci alkoholu nedočkal ani semifinále.

Tripoli šlo brzo do vedení po šťastné teči, v utkání mělo mírně navrch. Pražané srovnali a chvíli před koncem rozhodli druhým gólem o vítězství v celém turnaji. „Minule jsme skončili pátí, vypadli jsme s Tangem Brno ve čtvrtfinále. Chtěli jsme to zopakovat, vítězství ale nikdo nečekal," zářil spokojeností gólman Akta – Rez Jan Korostenski, který tým podržel skvělými zákroky.

17. mistrovství České republiky v malé kopané – 2012

Černá Hora

čtvrtfinále

Kvasar – Tango Brno 2:1 (pen.)

Café Bar Espaňa – Tripoli Brno 0:1

Gioia Brno – Karlsberg C. F. 1:3

Akta – Rez – Mengy Team 3:0

semifinále

Akta – Rez – Kvasar 4:0

Tripoli Brno – Karlsberg C. F. 4:1

o třetí místo

Kvasar – Karlsberg C. F. 3:2 ( pen.)

finále

Akta – Rez – Tripoli Brno 2:1