Ženy jsou v nejvyšší soutěži po polovině čtvrté, jenže pro tým, který se tradičně pere o první místo, je to trochu zklamání. „Padá to teď víc, bohužel jsme neměli natrénováno," říká kapitánka Blanska Zdeňka Ševčíková.

1. liga ženy
KK Blansko – TJ Sokol Duchcov 7:1 (15:9) 3356:3196
Ševčíková Zdeňka 600, Nevřivová Lucie 586, Musilová Zuzana 558, Kalová Lenka 549, Musilová Dana 533, Daňková Helena 530

příští zápas (12. kolo)
SKK Náchod –
KK Blansko
so 11. 1. 2014, 11.00

Kuželkářky si ale zvykly a teď už jsou zase postrachem soupeřů, tabulkou stoupají vzhůru. V posledním zápase vyprovodilo z domácí kuželny Duchcov s výsledkem 7:1, Ševčíková dosáhla na šestistovku. „Formu máme dobrou, začaly jsme bojovat a je to vidět i na výsledcích," pochvaluje si Ševčíková.

A o víkendu dokonce poprvé zaváhala zatím suverénní Slavia Praha, když prohrála v Zábřehu. Blansko na ni ztrácí po jedenácti kolech pět bodů. „Asi už to nebude na titul, ty dvě domácí prohry budou chybět," myslí si místopředseda KK Blansko Lukáš Hlavinka. I Slavia má novou kuželnu, ta stařičká byla prokletí pro všechny soupeřky. Ovšem v ní zatím Pražanky letos nezaváhaly.

Jenže není všem dnům konec, soutěž je teprve v polovině. „Slavii máme doma, doufám, že ji porazíme, Valašské Meziříčí venku a Zlín taky. Tam to bude těžké, na jejich kuželně to moc nepadá a soupeři tam nevyhrávají," vyhlíží Ševčíková zápasy s klíčovými protivníky. Další utkání čeká kuželkářky Blanska až 11. ledna, kdy jedou do osmého Náchoda.

Ženy mají vítěznou sérii, mužským týmům se letos daří hůř. Áčko zatím zůstává ve druhé lize za očekáváním, ve dvanáctičlenné tabulce je až sedmé s devítibodovou ztrátou na vedoucí Olomouc. „Muži měli před sezonou myšlenky na postup, ale také se u nich projevila nerozehranost na nové kuželně a doma vyhráli pouze dvě utkání. Teď je z toho spíš klidný střed tabulky," hodnotí Hlavinka. Ještě hůř je na tom ve třetí lize B tým, který je osmý. Každopádně co se týká nové kuželny, hráči by ji měli znát čím dál lépe. „Věřím, že druhá část sezony už bude povedenější," uzavírá před vánoční pauzou Hlavinka.