Akce v Kunštátu bude posledním letošním soutěžním víkendem mistrovství, závodníci tak ve všech kategoriích mají poslední šanci ovlivnit celkové pořadí šampionátu. „V závodech uvidí fanoušci speciálně upravené vozy různých značek. Účastníci mají za úkol vždy projet vyznačenou sekci bez dotyku označených branek a navíc v daném časovém rozhraní,“ nastínil promotér akce Karel Fiala.

Závodit se bude celkově v sedmi kategoriích, přičemž některé třídy nabídnou menší trucky, jiné zas velké unikátní prototypy. „Často jsou posádky se svými vozy opravdu na hraně a občas dojde i k jejich převrácení. Diváci uvidí nejen stálé trialisty, ale i několik nováčků, kteří si speciálně připravili svá nákladní vozidla,“ nalákal Fiala.

Fotbalisté Blanska (v červeném) v prvním kole MSFL prohráli doma s Kroměříží vysoko 0:5.
Prohra 0:5 na úvod? Blansko nepanikaří. Náš výkon byl slibný, hodnotí Vašíček

První vozy vyjedou na trať už v sobotu krátce po deváté hodině dopoledne, závodit se bude až do nedělního odpoledne. Vzhledem k tomu že se poslední plánovaný víkend v září neuskuteční, budou po kunštátské soutěži známé výsledky kompletní letošní sezony. „Na všech závodech účastníci projíždí abnormálně těžký terén, někde i uměle vytvořený. Není to jen o tom pouze zdolat prudký svah, ale i orientovat se v terénu a projet stanovenou sekci i za cenu, že nevíte, zda se nepřevrátíte,“ popsal Fiala.

Vstupné činí na jednotlivý závodní den 250 korun pro dospělého, 100 korun pro děti, osoby se zdravotním postižením mají vstup zdarma. „Chtěli bychom poprosit diváky, aby dbali při závodech zvýšené opatrnosti,“ dodal závěrem promotér závodu.

Harmonogram kunštátského závodu

Místo: pískovna Kora v Kunštátu na Blanensku

Sobota 13. srpna
9:00-9:15 rozprava a zahájení závodů
9:15-18:00 soutěže v sekcích
18:30-19:30 vyhlášení výsledků za předchozí závod
20:00-1:00 diskotéka s Karlem Fialou

Neděle 14. srpna
8:30-8:45 rozprava a zahájení závodu
8:45-16:00 soutěže v sekcích