Triatlonista Jan Křenek má po sezoně, první podzimní závod Hraběnka cupu si dal jako nepovinný trénink. Od startu zvyšoval náskok a prudké stoupání z Ráječka do Petrovic zvládl jako první. „Místy jsem musel zabrat, nemohl jsem to podcenit, Zdeněk Polák i Zdeněk Novák zaběhli dobře ve Vískách, dával jsem si na ně pozor,“ řekl v cíli Křenek.

Na start nejtěžší ze tří tras tradičního běžeckého seriálu Hraběnka cup se postavilo šestadvacet běžců. V prudkém stoupání u rájeckého zámku se pole roztrhalo a vepředu se seřadila trojice Křenek – Polák – Novák. Pořadí jim vydrželo až do cíle.

Jan Křenek si s přehledem doběhl pro první podzimní „Hraběnku.“ „V sobotu jsem jel Mistrovství republiky v triatlonu, po něm mně skončila sezona. Tenhle závod jsem si užíval, je to krásná trať do prudkého kopce,“ uvedl v cíli poněkud masochisticky vítěz.

Druhé místo si pohlídal Zdeněk Polák. Tentokrát před sebe nepustil, narozdíl od závodu ve Vískách, zkušeného kolegu z týmu Horizont kola Novák Zdeňka Nováka. Ten se musel spokojit s bronzem.

Mezi ženami doběhla nejlépe celkově devátá Zdeňka Komárková z Olešnice před druhou Miladou Barešovou ze skalického Bambasu.

Start závodu zpozdil hejtman Stanislav Juránek. Běžci nakonec vyběhli i bez něj. „Startoval jsem o tři minuty později, poslední jsem ale nedoběhl,“ usmíval se v cíli pravidelný účastník běžeckých závodů. Podle něj je trať sice těžká, ale zároveň je to výzva. Tenhle kopec je nádherná zkouška vůle, prověří, kolik má člověk opravdu natrénováno. Myslím, že dnes jsem vyhrál hlavně sám nad sebou,“ dodal spokojený hejtman.

Hraběnka cup pokračuje pátým během příští týden ve středu. Běžci změří síly na trati Skalní Mlýn – Macocha.

Hraběnka cup – 4. závod: Ráječko – Petrovice
1. Jan Křenek 31:29, 2. Polák Zdeněk 32:42, 3. Novák Zdeněk 33:16........9. Komárková Zdeňka 36:06