V barvách brněnského Ekolu potil krev v náročných tréninkových blocích v blanenském bazénu a okolních lesích. V zimě však Křenkovu dřinu odvály zdravotní problémy. „Byl jsem nemocný, pak jsem měl zánět v rameni a znovu onemocněl. Na dva měsíce jsem musel trénink vypustit. Přišel jsem o nejdůležitější část přípravy, Žádné velké cíle a medaile si tak letos raději neplánuji. Budu rád, když se dostanu co nejdřív do závodního tempa,“ poznamenal Křenek několik týdnů před prvním ostrým závodem .

Na podzim sis pochvaloval tréninkový dril s Ekolem. Dřeli jste v blanenském bazénu a běhali v okolí po lesích …
Byla to makačka. Ale jestli jsem se chtěl zlepšit, byla to jasná volba. Tréninkové bloky byly velmi náročné, ale na druhou stranu jsem cítil, že se začínám zlepšovat.

Jenže dobře rozjetou přípravu ti na přelomu roku překazily zdravotní problémy …
Zdraví mě zradilo zrovna v nejméně vhodný okamžik. Byl jsem nachlazený, pak dostal zánět do ramene a vzápětí opět onemocněl. Dva měsíce jsem prakticky netrénoval, když nepočítám týden na běžkách se školou. Přišel jsem tak o nejdůležitější část přípravy. Samozřejmě, že mě to štve, ale nedá se nic dělat. Po podzimu jsem si říkal, že když tak makám, musí to být v nové sezoně vidět. A pak takové fiasko.

Tvé tréninkové dávky jsou pověstné. Není možné, že jsi to s tréninkem přehnal?
To si nemyslím. Regeneraci jsem dodržel podle plánu. Spíš byl problém, že jsem hned po nachlazení dostal zánět do ramene a pak už byl tak nějak pořád na hromadě.

Jak se teď dostáváš do tempa?
Je to dost těžké. Když člověk dva měsíce nic nedělá a pak do toho má zase vpadnout. Nejhorší je pro mě teď plavání. Oproti soupeřům jsem v něm vždycky ztrácel a exceletní plavec rozhodně nejsem. Teď se v bazénu doslova plácám. Když v tréninku vypadnete na dva tři dny, je to znát. Natož na dva měsíce.

Máš vzhledem k tréninkovému výpadku pro letošní sezonu skromnější cíle než loni?
Na startu prvních závodů to určitě budu mít v hlavě, že na soupeře nemám natrénováno. Budu se snažit, ale vím, že prostě zkraje sezóny to asi nebude žádná velká sláva. Uvidíme. Teď se velmi pozvolna dostávám do tempa a moc bych si přál, kdybych se během sezóny alespoň přiblížil těm výsledkům z loňska. Soustředím se na Český pohár, který je pro mě ideální. Chtěl bych zkusit i závod v rakouském Kremsu, kde se mi před dvěma lety dařilo. Ale počkám, až jak na tom budu. Zatím to vypadá, že bych do cíle dojel. (úsměv). První závody mám v plánu na přelomu dubna a května. Startovat bych měl v několika duatlonech. Jako trénink si pak určitě zaběhnu některý ze závodů Okresní běžecké ligy.

Právě v Okresní běžecké lize jsi v Běhu na Nový hrad skončil minulý týden čtvrtý. V docela slušném čase…
Čekal jsem, že to bude daleko horší. Přes zimu jsem neběhal a zvládnout pro mě pár závodních kilometrů je teď docela problém. Takže čtvrté místo beru. Rozhodně to nebyla taková tragédie, jakou jsem čekal.

Ovšem obhájit dvě celková prvenství v lize z předchozích let bude letos asi obtížnější…
Já se nikdy nepovažoval za nějakého běžce. V lize běhám kvůli tréninku na triatlonové závody. Ale je to fajn zpestření. Lepší než běhat sám po lese. Liga bude podle mého letos mnohem vyrovnanější. Přibyli nový běžci a někteří ze soupeřů se dost zlepšili. Každopádně to bude zajímavé. Víc než vítězství v běžecké lize bych si však přál, aby mě už po zbytek sezony neprovázely zdravotní problémy.