„Letos máme tři přípravky," hlásí Krejčíř. Mladé baseballisty ještě čekají nějaké turnaje v halách a tradiční Vánoční turnaj, áčko už trénuje na další sezonu.

Jaká byla letošní sezona?

Myslím si, že dobrá. Letos to byl pětadvacátý ročník Olympie Blansko, zakončili jsme jej minulý týden posezením se všemi generacemi, bylo nás tam asi padesát.

Mužům se ve druhé nejvyšší soutěži nedařilo, ale pak vyhráli baráž…

A tým se zkonsolidoval, vyhrál tu spodní část tabulky a nakonec skončil devátý, příští rok chceme posílit a zaútočit na extraligu, měli by se vrátit starší kluci, kteří hráli v jiných klubech.

Extraliga je ale ještě o něčem jiném než Českomoravská liga, kde jste letos hráli o záchranu.

Ano, bude to těžké, hodně klubů má v týmech cizince, touto cestou my jít nechceme, počítáme s vlastními odchovanci. Proto se také soustředíme na práci s mládeží, do budoucna máme zaděláno.

Mládeži se v sezoně dařilo, můžete zmínit největší úspěchy?

Naši žáci do dvanácti let byli pátí v republice, ti desetiletí se dostali v superpoháru až do finálového turnaje, kde je šestnáct nejlepších týmů z republiky, a skončili celkově třetí. Michal Prudil zazářil na mistrovství Evropy, kde s juniory získal stříbro, pak se podíval i na mistrovství světa do Tchaj-wanu, tam už se jim tolik nedařilo. Trenér Ondřej Konvalinka vyhrál mistrovství Evropy s žáky do dvanácti let.

Jak se daří Štěpánu Havlíčkovi, který na podzim posílil i Olympii?

Havlíček je přes rok pořád v Americe, na podzim nastoupil i za Olympii a soupeři si proti němu neškrtli. Pak odletěl s národním týmem na soustředění do USA. Tam má je klasický nadhazovač. Škoda, že nemohl reprezentovat s týmem do 21 let kvůli rozjeté sezoně. V Americe je vytížený, postoupil zase o soutěž výš.

Kterou soutěž od vrchu hraje?

Pokud to to počítáme takhle, tak je to čtvrtá nejvyšší profesionální soutěž.

Trenérka Natálie Gorodková bude pokračovat u A týmu?

Bude pokračovat, kluky dokázala srovnat, jsme s ní spokojení. Dobrým znamením je, že jako asistent funguje Ivoš Kučera, jeden z našich nejlepších pálkařů, který je, myslím druhý v počtu homerunů. Trochu se zapojil i vloni, letos už to bylo naplno. A jeho přínos byl vidět hlavně v baráži, kdy se hráči zvedli. Tyhle dvě silné osobnosti by měly týmu pomoci.

Co vás teď čeká v klubu za program?

A tým už zahájil přípravu na další sezonu, chodí plavat, do posilovny. Mládežnické celky čekají ještě turnaje v hale. Příští víkend bude mezinárodní turnaj v pavilonu Z na brněnském výstavišti. V pátek hrají přípravky, žáci pak v sobotu a v neděli. Tam je obrovský prostor, muži by uvnitř hrát nemohli, ale žáci tam mají čtyři hřiště. 13. až 15. prosince pak pořádáme tradiční Vánoční turnaj. Měl by být s mezinárodní účastí, jednáme s týmy ze Slovenska.

Také přes zimu trénink a sezona začne na jaře?

Sezona začíná na jaře, záleží na počasí, zřejmě někdy koncem března.

Jak to vypadá se stadionem?

Ustálit provoz stadionu, to je alfa a omega našeho dalšího působení. Jednáme s městem o podpoře, případně o převedení na něj, jenže to by zase stěžovalo žádost o grant na dostavbu. Každopádně se to musí vyřešit, aby areál nechátral.

Jaký je zájem o baseball mezi dětmi? Učíte ve škole, nabíráte nové členy…

Letos jsme měli obrovský nárůst mládežnické základny. Začal i softball, dívky do patnácti let hrají soutěž, takže se hlásí i holky. Otevřeli jsme tři přípravky, což je asi maximum, co jsme nějak schopni zorganizovat. Je to náročné hlavně na trenérskou práci, naštěstí nám hodně pomáhají rodiče.