„Je to opravdu překvapivé, Krásensko první zápas prohrálo 0:7 a chtělo hlavně postoupit do druhého dne,“ uvedl k tomu prezident pořádajícího klubu Žabinští vlci Michal Letzel. „My jsme po tom úvodním debaklu přemýšleli, co tady vlastně děláme, pak jsme se naštěstí rozehráli,“ doplnil prezident, trenér i hráč krásenského klubu Pavel Vágner.

Turnaj Žabinských vlků 2011

* futsalový turnaj Jedovnice

finále: FC Krásensko 04 – Orel Kotvrdovice 1:0

o 3. místo: Kalábek Brno – Žabinští vlci 5:4 na penalty

1. semifinále: Orel Kotvrdovice – Kalábek brno 3:0
2. semifinále: Žabinští vlci – Krásensko 2:3

Jedovnický turnaj se rozrostl na jeden z největších futsalových podniků. Loni hrálo osmnáct týmů, letos jej pořadatelé rozšířili na dvoudenní a plánovali dvacítku týmů. „Zájem byl nečekaný, nakonec hrálo osmadvacet týmů a další už jsme museli odmítnout,“ popisuje Letzel.

Diváci viděli dva dny napínavých soubojů a kvalitní futsalisty i hráče, které znají z velkého fotbalu. Do finále ale nedošel žádný z papírových favoritů, ani boskovické Dynamo Čížovky, za které hráli kromě boskovických Havlíčka, Martínka nebo Koudelky také blanenští fotbalisté Libor Němec nebo David Bednář a které vlétlo do turnaje ve velké formě. A medaile se nedočkali ani pořádající Žabinští vlci. Narazili v semifinále právě s Krásenskem. To hrálo o prvenství s druhým překvapením turnaje, Orlem Kotvrdovice. „My jsme měli za cíl postup do druhého dne, nečekali jsme, že dojdeme až tak daleko,“ uvedl po úspěšném turnaji kapitán kotvrdovického týmu Jiří Stehlík.

V zápasech padalo dost branek, ovšem finálový zápas se proměnil v taktickou bitvu, ve které obě mužstva čekala na chybu soupeře. Tu nakonec udělaly Kotvrdovice a Krásensko ji potrestalo rozhodujícím gólem. Vyhrálo totiž nejtěsněji 1:0. „Bylo to o té chybě a o štěstí. Za stavu 0:0 jsme trefili tyč, nedali jsme desítku v poslední sekundě, tu měl ale předtím i soupeř. Každopádně to bylo o taktice, žádný pohledný futsal,“ zhodnotil závěrečné utkání Stehlík. Kotvrdovští si tak připsali aspoň prvenství mezi týmy z Blanenska.

Krásensko do vyřazovacích bojů posílilo, ale kostra týmu byla stejná. „V týmu bylo sedm kluků přímo z Krásenska, posílili jsme pak ještě o tři mladší hráče. Ale vyhráli jsme díky srdíčku,“ říká Vágner. Jeho tým už přitom půl roku netrénuje a odhlásil i krajský přebor. „Jezdíme už jen po turnajích. Naposledy jsme hráli v létě na Hyundai Cupu, kde jsme skončili třetí,“ připomněl Vágner.

Organizaci turnaje si pochvalovali hráči i diváci. Ti vytvořili skvělou atmosféru, finalisté se mohli cítit jako doma. „Oba dva dny byla plná tribuna. Časový rozvrh jsme dodrželi, dokonce jsme skončili o něco dřív, protože nebylo tolik penaltových rozstřelů jako loni. My jsme v Jedovnicích velmi spokojení, dokonce uvažujeme o tom, že bychom zde v příští sezoně hráli i mistrovské zápasy,“ uzavřel Letzel.