„Kromě cyklokrosu už také začala zimní příprava," říká v rozhovoru předseda benešovského oddílu Petr Koudelka.

Přešli jste z horských kol na cyklokros. Vy nikdy nekončíte?

Někdy v půlce září se jel finálový závod poháru horských kol na Zadově, týden nato začal cyklokros, takže jsme plynule přešli na něj.

Kdo z Moravce jezdí cyklokrosové závody?

V žácích Tomáš Tlamka „Contador", v juniorech Dominik Prudek a Adéla Šafářová a v mužích Petr Bořil. A ve veteránech máme ještě Leoše a Pavla Balákovy, které jsme přijali do oddílu, jsme otevření všem, i když je prioritou mládež.

Jak si vedou bikeři Moravce v republikové cyklokrosové konkurenci?

V sobotu dojela v posledním závodě Českého poháru v Milovicích Adéla Šafářová dvanáctá, což jí stačilo na celkové třetí místo. To je fantastický úspěch vzhledem k tomu, že je juniorka a tady závodí dohromady s ženami. A v Milovicích byla kompletní špička včetně Kateřiny Nash a dalších favoritek. Podařilo se, v co jsme doufali. Velmi dobře jezdil i Dominik Prudek v juniorech, nejlépe byl osmý, v Milovicích dojel také dvanáctý a celkově je z toho jedenácté místo. Měl by jet dokonce na soustředění s širším reprezentačním výběrem a zkusit i dva závody světového poháru. Má pořád šanci jet závod mistrovství světa v Táboře. Uvidíme, jak to dopadne, každopádně se v cyklokrosu našel a stále se zlepšuje. Tomáš Tlamka teď závodí se staršími jezdci, o to jsou jeho výsledky cennější. Naposledy dojel desátý a celkově vybojoval výborné dvanácté místo. Lepšil se závod od závodu.

A jak se daří dospělým?

Petr Bořil to má v mužích nejtěžší, tam je největší konkurence, spousta kvalitních závodníků. Přesto jsme se ho nebáli nasadit do elity, v ní jezdí na hranici bodování někde před padesátým místem. A také jde nahoru. Ale to je opravdu závodnická elita. Chystá se na finálový závod mistrovství republiky, který se jede 10. ledna ve Slaném. A Balákovi by měli skončit na prvním a druhém místě v kategorii masters D.

Budete mít opět zimní přípravu?

Ta už začala, od listopadu už chodíme dvakrát týdně do tělocvičny. Na programu jsou i kondiční pochody, účast v Brněnském běžeckém poháru a v dalších závodech a další doplňkové aktivity jako bruslení nebo plavání.