Jsou nějaké změny oproti minulému ročníku?

Kategorie zůstávají stejné, tento rok se akorát chceme víc zaměřit na náborové závody pro nejmladší členy, to bude takový nejvýraznější motiv. Dětí nám ubývá stejně jako v ostatních sportech.

Co konkrétně pro ně připravujete?

Nováčci si budou moci vyzkoušet tratě pro ty nejmenší, zároveň bude připravený dětský koutek, což jsme okoukali z akcí jako Boskovické běhy. Chceme prostě, aby se na závodech lidé zdrželi co nejdéle a nenudili se. Taky na každém bude nějaká osobnost cyklistiky, i teď ve Valchově, ale jména zatím neprozradím.

V minulém roce došlo k rozchodu s Erikem Řezníkem, který si poté založil vlastní oddíl. Mění se něco v organizaci Poháru Drahanské vrchoviny?

Erik se oddělil, nebude ani jako moderátor, ale jinak všechno zůstává. Moravec Benešov dál seriál zastřešuje, zajišťuje aparaturu, rozhodčí a další věci, organizaci závodů mají na starosti jednotlivé obce.

Přibyly nebo ubyly pořádající obce?

Nebude letos Suchý, ale velkou radost mám z toho, že se do termínovky vrátila Březová. Seriál tedy zasáhne tři kraje.

S Moravcem už za sebou máte letos úspěšné závody…

Na Českém poháru v Praze jsme vybojovali první místa v juniorech, juniorkách i kadetkách, historického oddílového úspěchu dosáhl Tomáš Tlamka „Contador" na začátku dubna, když vyhrál ve starších žácích prestižní mezinárodní závod v rakouském Langenlois.

Ten má asi šanci ještě dosáhnout vyšších cílů…

Vidím v něm podobný talent jako v mladém Radimu Kovářovi, i kvůli němu ještě zůstávám. Věřím, že ho dotlačíme ještě k mistrovským titulům. Spolu s kadetkou Janou Tesařovou je i v národním týmu žáků a kadetů pro nominační závod v Maďarsku.

Co je teď s mládežnickými talenty Kovářem a Hlubinkovou?

Radim Kovář chtěl po maturitě dohnat tréninkové manko i přes nachlazení a přivodil si únavový syndrom. Takže je teď pro něj delší zátěž nemyslitelná. Ale je v léčení u specialisty a měl by se objevit na závodech Poháru Drahanské vrchoviny. Nikola Hlubinková se po vleklých zdravotních problémech teď věnuje naplno studiu, aspoň podle mých informací. Ostatně vždycky jsme kladli důraz na to, že škola je na prvním místě. Těch vyvolených, kteří si můžou dovolit věnovat se jenom závodění, je málo.